Здавалося б, чому виникають проблеми зі звільненням сумісників, адже процедура й підстави для припинення трудових відносин однакові для всіх? Проте часто з'являються питання щодо порядку внесення запису про роботу за сумісництвом до трудової книжки на бажання працівника, а також щодо можливості переведення сумісника на основне місце роботи чи навпаки.
Порядок дій під час звільнення сумісників
Процедуру припинення трудових відносин регламентовано КЗпП. Вона не залежить від того, це основне місце роботи чи сумісництво. Єдина відмінність полягає в тому, що сумісник не приносить на роботу за сумісництвом трудову книжку, адже її зберігають на основному місці роботи.
Також є певні особливості залежно від того, який саме договір укладено з працівником (трудовий, строковий чи безстроковий, на сезонну або тимчасову роботу).
У схемі наведено послідовність дій роботодавця в разі припинення трудових відносин з ініціативи працівника-сумісника.
Схема
Звільнення працівника-сумісника за власним бажанням
...
Звісно, є нюанси в разі звільнення працівника-сумісника, які ми розглянули в продовженні матеріалу "Звільнення сумісників: порядок дій і запис у трудовій книжці". Також на цю тему будуть корисні такі статті: "Індексація зарплати сумісників: підстави й алгоритм"; "Лікарняні та декретні для сумісників: оформлення, призначення, обмеження"; "Відпустки для сумісника й особливості їх надання". Для отримання доступу до вказаних матеріалів та іншої аналітики інформаційно-правової системи ЛІГА:ЗАКОН - скористайтеся ТЕСТОВИМ доступом до сервісу та оціните весь обсяг і переваги послуг, що надаються. |