Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Календарні дні тимчасової непрацездатності в реквізитах 13 і 14 таблиці 6 Форми № Д4

16.45, 14 вересня 2018
425
0

Починаючи зі звітності за серпень 2018 року маємо новації щодо заповнення реквізиту 14 таблиці 6 Форми № Д4. Так, до графи 13, як і раніше, потрапляють дні оплачуваної тимчасової непрацездатності, а д...

Починаючи зі звітності за серпень 2018 року маємо новації щодо заповнення реквізиту 14 таблиці 6 Форми № Д4. Так, до графи 13, як і раніше, потрапляють дні оплачуваної тимчасової непрацездатності, а до графи 14 потрібно вносити ще й дні увільнення від роботи у зв'язку з доглядом за хворою дитиною на підставі довідки встановленої форми. Тож, розберімося із цими реквізитами

На кожну застраховану особу заводять персональну електронну облікову картку, яка входить до складу Реєстру застрахованих осіб - автоматизованого банку відомостей, створеного для ведення єдиного обліку фізосіб, які підлягають загальнообов'язковому державному соціальному страхуванню відповідно до закону (ч.ч. 1 і 3 ст. 20 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 р. № 2464-VI, далі - Закон про ЄСВ).

Реєстр застрахованих осіб формує та веде Пенсійний фонд, а користувачами цього Реєстру є органи доходів і зборів та фонди загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Персоніфіковані відомості до Реєстру подаються страхувальниками у складі звітності з ЄСВ.

Згідно із ч. 2 ст. 20 Закону про ЄСВ, до персональної електронної облікової картки застрахованої особи вносять зокрема:

· дані про кількість відпрацьованих застрахованою особою календарних днів (годин) за відповідний місяць;

· іншу інформацію, необхідну для обчислення та призначення страхових виплат за окремими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування;

· інформацію про страхові випадки:

· дату страхового випадку;

· вид страхового випадку.

Дані з Реєстру застрахованих осіб використовують фонди для розрахунку страхових виплат, а також із метою перевірки правильності обчислення сум страхових виплат і матзабезпечення. Тому неабияк важливо, щоб у разі подання звітності з ЄСВ до Реєстру потрапили правильні відомості.

Порядок формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування затверджено наказом Мінфіну України від 14.04.2015 р. № 435 (далі - Порядок № 435).

Очевидно, саме з тим, що фонди використовують інформацію з Реєстру застрахованих осіб, і пов'язане уточнення щодо заповнення реквізиту 14 «Кількість календарних днів без збереження заробітної плати» таблиці 6 Форми № Д4.

Порядок обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням затверджено постановою КМУ від 26.09.2001 р. № 1266 (далі - Порядок № 1266). Саме цей нормативний акт визначає порядок обчислення середньої зарплати для виплати матзабезпечення та страхових виплат.

Згідно з п. 3 Порядку № 1266, під час обчислення середньої зарплати не враховуються…

Продовження матеріалу "Календарні дні тимчасової непрацездатності в реквізитах 13 і 14 таблиці 6 Форми № Д4" видання "Інтерактивна бухгалтерія" читайте за посиланням. У ньому знайдете наглядний приклад.

Для отримання доступу до вищезазначеного та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
На цю ж тему