Облік у довірителя (принципала)
Податок на прибуток
Щодо операцій, проведених у межах посередницьких договорів, зокрема й у сфері ЗЕД, у ПКУ не передбачено жодних коригувань фінансового результату до оподаткування.
Водночас на такі операції поширюються загальні коригування фінансового результату. Зокрема, високоприбуткові платники (з річним доходом понад 20 млн грн) збільшують фінансовий результат до оподаткування на суму перевищення ціни, визначеної за принципом "витягнутої руки", над договірною (контрактною) вартістю (вартістю, за якою відповідну операцію має бути відображено під час формування фінансового результату до оподаткування згідно з правилами бухгалтерського обліку) реалізованих товарів (робіт, послуг) під час здійснення контрольованих операцій у випадках, визначених ст. 39 ПКУ (пп. 140.5.1 ПКУ).
В решті випадків усі довірителі (принципали) показують операції, проведені в межах договорів доручення, лише за бухгалтерськими правилами.
ПДВ
Згідно з п. 189.4 ПКУ базою оподаткування для товарів/послуг, які передають/отримують у межах договорів комісії (консигнації), доручення, довірчого управління, є вартість постачання цих товарів, визначена в порядку, установленому ст. 188 ПКУ…
Продовження матеріалу "Експорт послуг через посередника: особливості обліку" читайте за посиланням. Для отримання доступу до вказаних матеріалів та іншої аналітики інформаційно-правової системи ЛІГА:ЗАКОН - скористайтеся ТЕСТОВИМ доступом до сервісу та оціните весь обсяг і переваги послуг, що надаються. |