Організаційні процедури
Для цілей податкового законодавства приєднання вважається реорганізацією (див. докладніше про це статтю "Приєднання підприємств: правові й організаційні аспекти"). Зокрема, згідно з пп. 98.1.2 ПКУ під реорганізацією розуміється злиття платників податків, а саме передача майна платника податків до статутних фондів інших платників податків, унаслідок чого відбувається ліквідація платника податків, який зливається з іншими.
Виходячи з правової позиції, злиття є окремим видом реорганізації, однак у податкове визначення цієї процедури вписується і приєднання. Це підтверджують і суди, які зазначають, що визначення терміна "приєднання" ст. 98 ПКУ не містить, однак під ознаки й визначення терміна "злиття", що міститься в ній, цілком підпадають ознаки приєднання, визначені ст. ст. 104, 106, 107 ЦКУ (див., зокрема, постанови Львівського апеляційного адміністративного суду від 27.05.2014 р. у справі № 9463/13/876, від 26.10.2016 р. у справі № 876/7052/16).
Розпочнемо з того, що дані, які стосуються прийняття рішення про припинення юридичної особи, відомості про яку містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, контролюючі органи отримують від державних реєстраторів (п. 11.1 Порядку № 1588). Тому такі особи самостійно повідомляти про прийняте рішення податкові органи не зобов'язані.
Відкриття процедури реорганізації юридичної особи, зокрема шляхом приєднання, є підставою для…
Продовження матеріалу "Приєднання підприємств: податковий облік в особи, що приєднується" читайте за посиланням. Також на цю тему читайте статті: "Приєднання підприємств: податковий облік у правонаступника"; "Приєднання підприємств: бухгалтерський облік у сторін"; "Приєднання підприємств: частка в ТОВ належить фізичній особі". Для отримання доступу до вказаних матеріалів та іншої аналітики інформаційно-правової системи ЛІГА:ЗАКОН - скористайтеся ТЕСТОВИМ доступом до сервісу та оціните весь обсяг і переваги послуг, що надаються. |