Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Класифікатор професій: аналізуємо та застосовуємо правильно

16.40, 5 листопада 2018
667
0

У матеріалі розберімося, як користуватися Класифікатором, а також як роботодавець може уточнити назву посади й зазначити її в трудовій книжці.

Частенько можна почути: "Чому взагалі ми повинні керуватися Класифікатором професій, адже це не нормативно-правовий акт і держреєстрацію в Мін'юсті не здійснено?" Проте Національні класифікатори, включно з Класифікатором професій, є нормативно-технічними актами. До цієї категорії належать, зокрема, національні та регіональні стандарти, технічні умови, тарифно-кваліфікаційні довідники тощо, які не подають на держреєстрацію (пп. "е" п. 5 Положення № 731).

З'ясуймо ж, які нормативно-правові акти вимагають дотримання Класифікатора професій.

Класифікатор професій - обов'язковий документ для роботодавця

Спершу проаналізуємо чинні нормативні акти, а також роз'яснення Держпраці та Мінсоцполітики.

По-перше, записи до трудової книжки про найменування роботи, професії або посади, на яку прийнято працівника, уносять відповідно до найменувань професій і посад, зазначених у Класифікаторі професій (абз. 3 п. 2.14 Інструкції № 58).

До графи 3 розд. "Відомості про роботу" трудової книжки вносять дані про прийняття до певного цеху, відділу, підрозділу, дільниці, виробництва із зазначенням конкретного найменування виду роботи, професії або посади та присвоєного розряду.

Невідповідність найменування посад Класифікатору професій може загрожувати роботодавцю фінансовим штрафом у розмірі мінімальної зарплати, установленої на момент виявлення порушення (абз. 8 ч. 2 ст. 265 КЗпП).

По-друге, у графах 12 - 15 табл. 5 Форми № Д4 треба зазначати дані про професійну назву робіт, код ЗКППТР, код професії та посаду, використовуючи відомості з Класифікатора професій. Тож його застосування обов'язкове під час заповнення звітності з ЄСВ. А це означає, що у випадку, коли ці відомості заповнено неправильно чи вони є недостовірними (не відповідають даним трудової книжки, наказу про прийняття на роботу), роботодавцю доведеться нести відповідальність на підставі ст. 26 Закону про ЄСВ.

За подання недостовірних відомостей, які використовуються в Держреєстрі, передбачених Законом про ЄСВ і Законом № 1058, можна заробити штраф у розмірі...

Продовження матеріалу "Класифікатор професій: аналізуємо та застосовуємо правильно" видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН читайте за посиланням.

Також на цю тему читайте статтю "Приведення у відповідність до Класифікатора професій: перейменування, переведення чи зміна істотних мов праці?".

Для отримання доступу до іншої аналітики інформаційно-правової системи ЛІГА:ЗАКОН - скористайтеся ТЕСТОВИМ доступом до сервісу та оціните весь обсяг і переваги послуг, що надаються.

Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
На цю ж тему