Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Вартісні та кількісні показники податкової накладної: знаки після коми у ціні та наслідки відхилень

16.45, 28 листопада 2018
2128
0

Розберемося докладніше в матеріалі

Позначення ціни без ПДВ, кількості й обсягу постачання без ПДВ

Досвідчені бухгалтери пам'ятають: протягом тривалого часу контролери доводили, що ціна продукції - показник у графі 7 розділу Б податкової накладної - мала б містити не більш як два знаки після коми. Усе інше вважається порушенням порядку складання податкової накладної.

Винятками були тільки випадки, коли ціну встановлювали згідно з вимогами державного регулювання. Наприклад, у листі ДФСУ від 23.03.2016 р. № 3038/З/99-99-19-03-02-15 чиновники стверджували: податкова накладна, що містила у ціні п'ять знаків після коми, була оформлена всупереч порядку складання податкових накладних.

Порада контролерів, яка була та лишається актуальною, - підганяти загальний обсяг постачання (відомості в графі 10 розділу Б) за допомогою показника кількості:

"…усі графи податкової накладної, що мають вартісні показники, заповнюються в гривнях з копійками (крім показника графи 7 у разі якщо для нього інше передбачено чинним законодавством). При цьому у кількісному показнику податкової накладної необхідною кількістю знаків після коми вважається така кількість, якої достатньо для правильного розрахунку вартісного показника у графі 10 податкової накладної" (див. "Вісник. Офіційно про податки" № 33 за 07.09.2018 р.).

Своєю чергою, у разі якщо постачальник намагатиметься скоротити показник ціни в графі 7розділу Б податкової накладної до двох знаків після коми, але його добуток на кількість (у графі 6розділу Б) не відповідатиме обсягу постачання в графі 10 розділу Б, то податковий кредит покупця може опинитися "під ударом". Тоді покупець муситиме доводити у суді, що податкові накладні справді "…містять арифметичні відхилення, які стали результатом округлення цифр вартості товару за одиницю. Однак даний факт не є свідченням порушення вимог Порядку заповнення податкової накладної, а є лише наслідком звичайної арифметичної дії" (див. постанову Херсонського окружного адміністративного суду від 17.04.2014 р. у справі № 821/890/14).

Зі спливом часу податківці підготували позитивний для покупців - платників ПДВ шаблон відповіді на їхні запити, де фактично заплющили очі на показники ціни з більш ніж двома знаками після коми:

"…зареєстрована в ЄРПН податкова накладна, в якій вказано ціну постачання одиниці товару/послуги, яка містить після коми більше ніж два знаки, є підставою для формування податкового кредиту за умови відповідності іншим вимогам, що визначені в ПКУ" (див., наприклад, ІПК ДФСУ від 25.10.2018 р. № 4554/6/99-99-15-03-02-15/ІПК).

Урешті-решт, власне контролери неодноразово згадували в консультаціях, що податкова накладна з помилками в обов'язкових реквізитах (крім коду УКТ ЗЕД), які не заважають ідентифікувати здійснену операцію, її зміст (товар/послугу, що постачаються), період, сторони та суму податкових зобов'язань, є підставою для віднесення покупцем сум податку до податкового кредиту (п. 201.10 ПКУ).

У цілому загальне правило таке: добуток кількості (графа 6) на ціну (графа 7) має відповідати обсягу постачання (графа 10) без відхилень.

Позначення суми ПДВ

Під час оновлення Порядку № 1307 чиновники мали чудову можливість зафіксувати на папері усталену практику заповнення цінових і вартісних показників у податковій накладній. Але, на жаль, вони залишили…

Продовження матеріалу "Вартісні та кількісні показники податкової накладної: знаки після коми у ціні та наслідки відхилень" газети "Інтерактивна бухгалтерія" читайте за посиланням.

Для отримання доступу до вищезазначеного та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
На цю ж тему