Це дуже поширене запитання, і можна передбачити, як на це зреагують органи ДФС і Держпраці. Проте в цьому випадку дуже важливо, здійснює підприємство діяльність чи ні, та як оформити виконання повноважень з його управління. Розглянемо можливі варіанти та їх наслідки, проаналізувавши чинні законодавчі акти.
Засновник виконує повноваження з управління підприємством
Управління підприємством здійснюється відповідно до його установчих документів на основі поєднання прав власника щодо господарського використання свого майна і участі в управлінні трудового колективу (ч. 1 ст. 65 ГКУ).
Власник здійснює свої права щодо управління підприємством безпосередньо або через уповноважені ним органи відповідно до статуту підприємства чи інших установчих документів (ч. 2 ст. 65 ГКУ).
Резюме 1
У наведених нормах фактично закріплено право власника (засновника) безпосередньо здійснювати управління підприємством. Але це має бути зафіксовано в статуті підприємства і ним же визначено, які саме повноваження з керівництва здійснює засновник.
Товариство може бути створено однією особою, якщо інше не передбачено законом (ч. 2 ст. 83 ЦКУ). Товариство, створене однією особою, діє на підставі статуту, затвердженого цією особою (ч. 2 ст. 87 ЦКУ). Не можуть створюватися однією особою, яка стає його єдиним учасником, повні та командитні товариства (ч. 4 ст. 3 Закону № 1576).
Продовження матеріалу "Засновник виконує повноваження з управління підприємством: чи укладати трудовий договір" видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН читайте за посиланням. Для отримання доступу до іншої аналітики інформаційно-правової системи ЛІГА:ЗАКОН - скористайтеся ТЕСТОВИМ доступом до сервісу та оціните весь обсяг і переваги послуг, що надаються. |