Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Перевізник сплачує штраф за порушення договору: облік й оподаткування

11.20, 13 листопада 2019
712
0
Автор:
Компанія "ЛІГА ЗАКОН"
Компанія "ЛІГА ЗАКОН"

Наше підприємство (квартальний платник податку на прибуток та платник ПДВ) займається перевезеннями вантажів по Україні. Ми порушили умови договору та несвоєчасно подали автомобілі під завантаження, щ...

Бухгалтерський облік

Визнаний згідно з умовами договору перевезення штраф за порушення обумовленого строку подання автомобілів під завантаження ваше підприємство включає в бухгалтерському обліку до витрат періоду (п.п. 5, 7 П(С)БО 16 "Витрати"). При цьому в п. 20 П(С)БО 16 чітко зазначено: "визнані штрафи, пеня, неустойка" потрапляють до інших операційних витрат.

Достатньою документальною підставою для нарахування штрафу в бухобліку в такому випадку будуть договір перевезення та письмова претензія від покупця сплатити штраф за порушення умов договору, погоджена керівником вашого підприємства.

За власного бажання можете додатково оформити бухгалтерську довідку щодо нарахування штрафної санкції. Нею ви засвідчите визнання підприємством "штрафних" зобов'язань за порушення умов договору. У такій довідці доцільно вказати пункт договору, на підставі якого до підприємства застосовано штраф, реквізити претензії, отриманої від замовника, суму штрафу, дату погодження сплати штрафу керівником й іншу істотну інформацію.

Бухдовідка повинна мати всі обов'язкові реквізити первинного документа (ч. 2 ст. 9 Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" від 16.07.1999 р. № 996-XIV). Утім, якщо вже наявних документів достатньо для визнання зобов'язання за штрафом, без бухдовідки, на наш погляд, можна й обійтися.

Отже, щойно керівництво прийняло рішення не сперечатися із замовником, а добровільно сплатити виставлений ним штраф, тобто визнало "штрафні" зобов'язання перед замовником, можна здійснювати запис Дт 948 "Визнані штрафи, пені, неустойки" Кт 685 "Розрахунки з іншими кредиторами". Зверніть увагу: у бухгалтерському обліку штрафи відображають у витратах за фактом їх нарахування (визнання) підприємством, а не за оплатою.

Відповідно, наступне перерахування штрафу замовнику буде відображено кореспонденцією рахунків Дт 685 Кт 311 "Поточні рахунки в національній валюті".

Про " Податковий облік" читайте в матеріалі видання "Інтерактивна Бухгалтерія" за посиланням.

Для отримання доступу до вищезазначених та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.

Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
На цю ж тему