Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Перерахунок ПДВ – 2019 для кількох видів неоподатковуваних операцій

У ситуації, коли платник здійснює кілька видів неоподатковуваних операцій, річний перерахунок ПДВ проводять за особливими правилами. Про них у статті розповість видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН.

Загальна процедура

У ситуації, коли платник ПДВ у 2019 році здійснював оподатковувані ПДВ операції та при цьому в нього були ще операції, що не є об'єктом оподаткування ПДВ, а також операції, звільнені від ПДВ, процедура проведення річного перерахунку ПДВ ускладнюється.

Пов'язано це з тим, що зведені податкові накладні на "компенсувальні" податкові зобов'язання в цьому разі належить оформлювати з різним типом причини:

- на суму податкових зобов'язань, нарахованих на вартість товарів/послуг, використаних (призначених для використання) в операціях, що не є об'єктом оподаткуваннятипом причини 08);

- на суму податкових зобов'язань, нарахованих на вартість товарів/послуг, використаних (призначених для використання) у звільнених від оподаткування операціяхтипом причини 09).

Водночас відповідно до п. 11 Порядку № 1307 зведені податкові накладні, у яких указано код ознаки "2", заповнюють з урахуванням таких особливостей:

1) у графі "Отримувач (покупець)" платник ПДВ зазначає власне найменування (П. І. Б.),

2) у рядку "Індивідуальний податковий номер отримувача (покупця)" проставляє умовний індивідуальний податковий номер "600000000000",

3) рядок "Податковий номер платника податку або серія (за наявності) та номер паспорта" не заповнює,

4) у верхній лівій частині податкової накладної зазначає відповідний тип причини згідно з п. 8 Порядку № 1307:

- 04 - складена на постачання у межах балансу для невиробничого використання;

- 08 - складена на постачання для операцій, які не є об'єктом оподаткування податком на додану вартість;

- 09 - складена на постачання для операцій, які звільнені від оподаткування податком на додану вартість;

- 13 - складена у зв'язку з використанням виробничих або невиробничих засобів, інших товарів/послуг не в господарській діяльності.

Зважаючи на це, у згаданих випадках складають кілька зведених податкових накладних із різним типом причини, що свого часу підтверджували й податківці (див., наприклад, лист ДФСУ від 12.01.2017 р. № 599/7/99-99-15-03-02-17).

У ситуації, коли платник здійснює кілька видів неоподатковуваних ПДВ операцій, дотриматися таких вимог можна, якщо розрахувати окремо частку, що припадає на:

1) операції, що не є об'єктом оподаткування ПДВ;

2) операції, звільнені від ПДВ.

В продовженні матеріалу читайте про " Алгоритм перерахунку для кількох видів неоподатковуваних операцій" видання БУХГАЛТЕР & ЗАКОН за посиланням.

Для отримання доступу до аналітики видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН та інших документів інформаційно-правової системи ЛІГА:ЗАКОН - скористайтеся ТЕСТОВИМ доступом до сервісу та оцініть весь обсяг і переваги послуг, що надаються.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.

Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
На цю ж тему