Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Порядок контролю за додержанням законодавства про працю знову оновили!

У новій редакції викладено Порядок здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю

Із 31.12.2019 Постановою № 1132 у новій редакції викладено Порядок № 823.

Той факт, що цей порядок через чотири місяці після затвердження оновлено, свідчить про його неякісну підготовку, та й нинішні новації породжують нові запитання. На жаль, вони знову не на користь роботодавців.

Якими нормативними актами врегульовано порядок контролю

Процедура здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю здійснюється з урахуванням особливостей, які визначають:

Конвенція № 81;

Конвенція № 129;

Закон № 877.

Нагадаємо: здійснюючи заходи контролю за додержанням законодавства про працю, органи контролю зобов'язані дотримуватися вимог ст. ст. 1, 3, ч. ч. 1, 4, 6 - 8, абз. 2 ч. 10, ч. ч. 13 і 14 ст. 4, ч. ч. 1 - 4 ст. 5, ч. 3 ст. 6, ч. ч. 1 - 4 та 6 ст. 7, ст. ст. 9, 10, 19, 20, 21, ч. 3 ст. 22 Закону № 877. Докладно про норми Закону № 877, яких повинні дотримуватися органи Держпраці, ми розповідали в матеріалі "Яких норм Закону № 877 повинні дотримуватися органи Держпраці".

Серед новацій: заходи державного контролю за додержанням законодавства про працю, крім заходів з питань виявлення неоформлених трудових відносин, здійснюються відповідно до вимог ч. ч. 4 і 5 ст. 2 Закону № 877 (абз. 2 п. 1 Порядку № 823).

Це нова норма, і залишається лише гадати, чи поширюються взагалі на заходи з питань виявлення неоформлених трудових відносин норми Закону № 877. Варіантів усього два: перший - на ці заходи поширюється Закон № 877 повною мірою, другий - взагалі не поширюється. Імовірно, що для органів Держпраці пріоритетним буде останній.

Невиїзне інспектування кануло в Лету

Юристи неодноразово наголошували, що спосіб і форми проведення заходів здійснення державного нагляду (контролю) визначаються виключно законами (абз. 6 ч. 4 ст. 4 Закону № 877).

Заходи державного контролю (планові та позапланові) здійснюються у формі перевірок, ревізій, оглядів, обстежень та в інших формах, визначених законом (абз. 3 ст. 1 Закону № 877).

Тому можна говорити про те, що обидві процедури - інспекційне відвідування та невиїзне інспектування - поза законом. Однак КМУ поки що відмовився тільки від процедури невиїзного інспектування, прибравши будь-які згадки про неї з оновленої редакції Порядку № 823.

В продовженні матеріалу читайте про "Форми акта, попередження та інших документів" і "Хто приймає рішення про контрольний захід" видання БУХГАЛТЕР & ЗАКОН за посиланням.

Для отримання доступу до аналітики видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН та інших документів інформаційно-правової системи ЛІГА:ЗАКОН - скористайтеся ТЕСТОВИМ доступом та оцініть зручність і швидкість пошуку необхідних вам матеріалів.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.

Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
На цю ж тему