Учасники товариства приймають рішення щодо реінвестиції дивідендів у специфічних ситуаціях, зокрема, коли необхідно збільшити статутний капітал. Наразі є й альтернативний варіант такого збільшення, але він не відрізняється чіткістю в оподаткуванні.
Що належить до реінвестиції дивідендів
Поняття реінвестиції містить лише пп. "в" пп. 14.1.81 ПКУ. Згідно з указаною нормою реінвестиції - господарські операції, що передбачають здійснення капітальних або фінансових інвестицій за рахунок прибутку, отриманого від інвестиційних операцій.
На підставі цього можна дійти висновку, що в разі реінвестиції дивідендів на загальних зборах учасників товариства приймають такі рішення:
1) про розподіл чистого прибутку товариства (п. 12 ч. 2 ст. 30, ч. 2 ст. 31 Закону № 2275);
2) про виплату дивідендів (п. 12 ч. 2 ст. 30, ч. 2 ст. 31 Закону № 2275);
3) про спрямування дивідендів на збільшення статутного капіталу товариства (ч. 2 ст. 26 Закону № 2275).
Візьміть до відома: перші два рішення приймають на загальних зборах учасників більшістю голосів усіх учасників товариства, які мають право голосу з відповідних питань (ч. 4 ст. 34 Закону № 2275). Водночас третє рішення належить приймати на загальних зборах засновників одностайно. Адже за нормами ч. 2 ст. 26 Закону № 2275 товариство виплачує дивіденди грошовими коштами, якщо інше не встановлено одностайним рішенням загальних зборів учасників, у яких узяли участь усі учасники товариства.
Зазначимо, що можливий варіант, коли дивіденди реінвестують не всі учасники ТОВ, а тільки ті, які висловлять це бажання. Закон № 2275, так само як і інші нормативні документи, не містить заборони на проведення таких дій. Тому можлива ситуація, коли дивіденди спрямовують на збільшення статутного капіталу щодо деяких учасників, а інші учасники отримують дивіденди, наприклад, коштами. Однак варто врахувати, що це призведе до порушення пропорцій часток у статутному капіталі й негативно вплине на оподаткування дивідендів у фізичних осіб - учасників товариства.
А ось якщо всі учасники ТОВ мають намір реінвестувати нараховані дивіденди, то пропорції їх часток у статутному капіталі ТОВ зазвичай не змінюються. Хоча є певні винятки.
Більш детально читайте у матеріалі за посиланням.
Також переглядайте статтю "Інвестори реінвестують дивіденди в ТОВ: облік та оподаткування".
Для доступу до професійної аналітики видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН, інших документів та інструментів інформаційно-правової системи ЛІГА:ЗАКОН поспішіть оформити заявку та оцініть зручність і швидкість пошуку необхідних вам матеріалів.Инвесторы реинвестируют дивиденды в ООО: как оформить операцию