Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Допомога ФОП і працівникам у "червоних" зонах карантину: умови надання у 2021 році

За рахунок коштів Держбюджету України допомогу виплачуватимуть у розмірі 8000 грн

З 9 квітня 2021 року набув чинності Закон № 1358, яким передбачено надання допомоги застрахованим особам (ФОП і найманим працівникам), що втрачають частину заробітної плати чи доходу у зв'язку із запровадженням додаткових обмежувальних протиепідемічних заходів, на час карантину.

Також із 10 квітня діє Порядок № 328, яким визначено процедурні питання щодо надання такої допомоги.

Розмір допомоги

Розмір допомоги залежить від джерела її виплати.

За рахунок коштів Держбюджету України допомогу виплачуватимуть у розмірі 8000 грн.

А за рахунок коштів місцевого бюджету виплату допомоги здійснюватимуть у розмірі, визначеному рішенням органу місцевого самоврядування.

Допомогу може бути надано у 2021 році одноразово.

Умови отримання допомоги для найманих працівників

Допомогу надають найманому працівнику, якщо його роботодавець (юридична особа чи ФОП) перебуває на обліку як платник ЄСВ саме на території адміністративно-територіальної одиниці, на якій запроваджено додаткові обмежувальні карантинні заходи, тобто в "червоній" карантинній зоні, і його діяльність тимчасово зупинено через карантинні обмеження.

Для визначення переліку регіонів і дати запровадження в них обмежувальних протиепідемічних заходів використовують інформацію про рішення Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій щодо запровадження в окремих регіонах "червоного" рівня епідемічної небезпеки. Цю інформацію розміщують на офіційному інформаційному порталі Кабміну за посиланням: http://covid19.gov.ua.

Також основний вид економічної діяльності роботодавця має бути передбачено в Переліку КВЕД. Такий вид діяльності необхідно заявити першим у відомостях з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань (далі - ЄДР) станом на останній день місяця, який передує місяцю, у якому подають звернення на отримання допомоги. Тобто для отримання допомоги у квітні потрібно врахувати основний КВЕД роботодавця в ЄДР станом на 31 березня.

Наступна умова - роботодавець сплатив ЄСВ за працівника за всі місяці відповідного кварталу. При цьому йдеться не про останній звітний квартал, а про періоди, визначені в п. 1 ч. 2 ст. 2 Закону № 1358. Зокрема, якщо заяву про отримання допомоги подають у квітні 2021 р., то враховують факт нарахування ЄСВ роботодавцем за такого працівника за всі місяці IV кварталу 2020 р. А в разі подання заяви в червні - серпні 2021 р. ураховуватимуть нарахування ЄСВ за I квартал 2021 р.

Не надають допомогу працівникам-сумісникам, а також працівникам, середня заробітна плата за місяць яких перевищує 30 тис. грн на місяць за три місяці останнього звітного кварталу.

Умови отримання допомоги для ФОП

ФОП може отримати допомогу лише в разі його перебування на обліку як платника ЄСВ на території адміністративно-територіальної одиниці, яку зараховано до "червоної" карантинної зони, і його діяльність у зв'язку із цим тимчасово зупинено.

Основний КВЕД приватного підприємця, який заявлений першим у ЄДР, має бути вказано в Переліку КВЕД. Ураховують вид діяльності, який є основним станом на останній день місяця, який передує місяцю, у якому подають звернення на отримання допомоги.

ФОП повинен бути зареєстрований як суб'єкт господарювання не менше ніж три календарні місяці та при цьому за останній звітний рік сплатив ЄСВ за себе не менше ніж за шість місяців. Саме такі суперечливі критерії зазначено в п. 2 ч. 2 ст. 2 Закону № 1358.

Водночас вимога щодо обов'язкової сплати ЄСВ не стосується ФОП, які звільнені від сплати єдиного внеску за себе, оскільки є пенсіонерами за віком чи особами з інвалідністю або досягли віку, установленого ст. 26 Закону № 1058.

Не надають допомогу ФОП, які одночасно є найманими працівниками.

Також не передбачено допомогу для ФОП, чию підприємницьку діяльність на останній день місяця перед запровадженням додаткових обмежень припинено за даними ЄДР.

Більш детально читайте у матеріалі за посиланням.

Для доступу до професійної аналітики видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН, інших документів та інструментів інформаційно-правової системи ЛІГА:ЗАКОН поспішіть оформити заявку та оцініть зручність і швидкість пошуку необхідних вам матеріалів.

Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
На цю ж тему