Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Відпустки-2021: як оптимізувати роботу бухгалтера

5 кроків для бухгалтера

Зазвичай влітку для бухгалтера з'являється великий обсяг роботи, пов'язаної з сезоном відпусток. У цей період потрібно розрахувати й відобразити в обліку та звітності відпускні для більшості співробітників.

Завдання може ускладнитися змінами законодавства чи нетиповими ситуаціями, які виникають при розрахунку відпускних, їх оподаткуванні та відображенні у новій зарплатній звітності. Для прикладу, з початку року експерти ЛІГА:ЗАКОН роз'яснювали зміни розрахунку в Порядку №100, надання відпусток працівникам, які працюють в умовах неповного робочого часу, та особливості оподаткування перехідних відпускних. І коло запитань від бухгалтерів постійно оновлюється.

Втім, облік виплат за час відпочинку працівників можна спростити з цифровими інструментами. Як це зробити в системі LIGA360: Бухгалтер - розказуємо в цьому огляді.

Крок 1. Обираємо ситуацію для бухгалтера

У цифровому просторі LIGA360 описано понад 70 ситуацій на тему відпусток. Це покроковий алгоритм дій для конкретних випадків у роботі.

Для прикладу, оберемо ситуацію “Розрахунок і виплата відпускних” (див. зображення). Тут викладена ключова інформація за темою, приклади розрахунку та деталі, на які варто звернути увагу. А за необхідності можна в один клік перейти до нормативів, що регулюють розрахунок відпускних.

Потрібно більше інформації?

· LIGA360: Бухгалтер містить 1,4 тис. алгоритмів дій за різними напрямками бухгалтерського обліку. Вони актуалізуються та доповнюються щодня.

· У розділі “Особистий експерт” є 460 відповідей експертів щодо відпусток.

Крок 2. Читаємо свіжу аналітику та додаткові роз'яснення за темою

Облік відпускних може здатися темою, що небагата на події. Втім, зміни нормативів та форматів праці задають нові дискусії серед фахівців.

Тому після ознайомлення з бухгалтерською ситуацією в LIGA360: Бухгалтер - рекомендуємо одразу перейти до аналітики. Переглянути свіжі статті про відпустки можна в розділах “Консультації” та “БУХГАЛТЕР&ЗАКОН” (див. зображення).

Крок 3. Перевіряємо зміни нормативів та налаштовуємо моніторинг

Бухгалтери щоденно стикаються із законодавчими змінами. Кожен коректив потребує пошуку інформації, роз'яснень експертів, регулярної перевірки профільних новин. Але в LIGA360: Бухгалтер ці завдання виконуватимуться автоматично.

Щоб контролювати зміни в НПА щодо розрахунку відпусток, рекомендуємо поставити на моніторинг:

1. Кодекс законів про працю України (статті 74-84);

2. ЗУ “Про оплату праці”;

3. ЗУ “Про відпустки”;

4. Постанову КМУ №100 “Про обчислення середньої заробітної плати”.

Для цього натисніть “Контроль документа” в LIGA360 - і вам надходитимуть автоматичні сповіщення про зміни (див. зображення). Сигнали можна дублювати на e-mail, а моніторинг можна встановити навіть для окремих речень в НПА.

Крок 4. Автоматично рахуємо тривалість відпусток

Коли значна кількість співробітників йде у відпустку одночасно, визначення кількості календарних днів відпустки, на які працівник має право, а також їх тривалості при наданні на певну дату може зайняти багато часу. Щоб економити час на цьому завданні, варто скористатись “Калькулятором відпусток” в LIGA360 (див. зображення).

Вкажіть вид, дату початку відпустки та кількість днів, які надають для відпочинку працівнику, - і калькулятор визначить дати автоматично.

Крок 5. Створюємо тематичну стрічку новин

Бухгалтер щоденно відстежує значний перелік новинних тем, серед яких і тема відпусток. LIGA360: Бухгалтер дозволяє налаштувати персональну стрічку новин, і читати всі улюблені ресурси з однієї платформи (див. зображення). Для цього варто лиш обрати список потрібних тем та ЗМІ.

За необхідності стрічку можна переадресувати в Telegram. Новини можна додавати до списку “Обране” і “Прочитати пізніше”, формувати власні дайджести. Також у LIGA360 зручно надсилати й обговорювати новини з колегами.

Бонус: календар-планувальник бухгалтерського дня

Одна зі зручностей LIGA360 - можливість планувати свій робочий день та розподіляти завдання. Бухгалтер може створити власну подію - наприклад, “Нарахування відпускних” - та додати її до календаря (див. зображення). Система автоматично нагадає, коли треба виконати завдання.

LIGA360: Бухгалтер - це екосистема інформаційно-аналітичних продуктів для бухгалтера. До неї входять понад 50 ІТ-інструментів: електронна звітність, моніторинги ЗМІ й законодавства, база аналітики й НПА. Дізнавайтесь більше й оберіть свій пакет LIGA360 за посиланням.

Детальніше про можливості LIGA360 для електронної звітності читайте в матеріалі.

Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
На цю ж тему