У багатьох склався такий стереотип в усвідомленні, що від спадку один спадкоємець може відмовитися на користь іншого спадкоємця. І цей стереотип відповідає чинному законодавству, проте виходить далеко за межі спадкових відносин.
А чим ще можна пояснити саме питання про те, чи може один учасник ТОВ відмовитися від своїх дивідендів на користь іншого учасника. Мабуть, окрім указаного стереотипу та ще й загальної пересічної логіки, нічим.
От і виникла ситуація, коли три учасники ТОВ відмовилися від своїх дивідендів на користь четвертого. І ТОВ виплатило всі нараховані чотирьом учасникам дивіденди лише одному з них або планує виплатити, оскільки той один винен ТОВ певну суму.
А якщо учасник заборгував ТОВ суму позики, то чи можна зарахувати відступлену такому учаснику іншими учасниками заборгованість ТОВ за дивідендами та заборгованість такого учасника перед ТОВ за позикою?
Відповідь на це та інші питання розглянута в загальнодоступній статті "Відмова від дивідендів на користь іншого учасника".
Також радимо ознайомитися з добіркою таких матеріалів:
- "Якщо дивіденди були нараховані, але не виплачені";
- "Повернення дивідендів до нерозподіленого прибутку";
- "Виплата дивідендів де-факто не всім учасникам: чи можна та якими будуть податкові наслідки";
- "Від'ємне сальдо на рахунку 671, або Коли дивіденди "переплачені".
Більше аналітики в LIGA360: Бухгалтер. Тут об'єднані ключові професійні видання “БУХГАЛТЕР&ЗАКОН” та “Інтербух”. Усі переваги дізнайтеся за посиланням.