Без зайвих слів та передмов - триває війна. За таких реалій більшість суб'єктів господарювання опинилися в ситуації, коли виконувати взяті на себе зобов'язання за договорами не в змозі. Про те, що робити в такій ситуації, поговоримо далі.
Передусім звернімося до ч. 1 ст. 617 ЦКУ, якою, зокрема, визначено: особа, яка порушила зобов'язання, звільнена від відповідальності за порушення зобов'язання, якщо доведе, що це порушення сталося внаслідок випадку або непереборної сили.
Аналогічні норми закріплено й у низці спеціальних статей, присвячених окремим видам зобов'язань, зокрема:
· якщо продавець надав гарантії щодо якості товару, він відповідає за його недоліки, якщо не доведе, що вони виникли після його передання покупцеві внаслідок порушення покупцем правил користування чи зберігання товару, дій третіх осіб, випадку або непереборної сили (ч. 2 ст. 679 ЦКУ);
· у разі руйнування або пошкодження об'єкта будівництва внаслідок непереборної сили до спливу встановленого договором будівельного підряду строку здачі об'єкта, а також у разі неможливості завершити будівництво (будівельні роботи) з інших причин, що не залежать від замовника, підрядник не має права вимагати від замовника плату за роботу або оплату витрат, якщо інше не встановлено договором (ч. 5 ст. 879 ЦКУ).
З повним змістом статті ви можете ознайомитись за посиланням.
Також на тему воєнного стану радимо ознайомитися з наступною аналітикою:
- "АЗС має намір безоплатно передати військовим цигарки та пальне: як оформити";
- "Мобілізовані працівники та добровольці";
- "Військовий облік на підприємстві, гарантії призваним на військову службу".
Знаходьте потрібну інформацію в один клік на ІТ-платформі LIGA360. Деталі за посиланням.