Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Чи буде електронна ТТН з 1 серпня 2023 року обов'язковою

15.30, 3 липня 2023
5043
0

Продовжуємо публікувати аналітику на тему оподаткування під час війни

Наразі точиться розмова про те, що зовсім незабаром е-ТТН стане обов'язковою, називають навіть конкретну дату - 1 серпня 2023 року. Проте запровадження продовжує відбуватися на стадії експерименту, участь у якому слід розцінювати суто як добровільною. А ось чи можна використовувати у власній діяльності тільки е-ТТН, бодай і добровільно, - про це й поговоримо.

Для початку пояснимо, звідки взялась дата 01.08.2023 року. Мінінфраструктури обговорювало це питання на онлайн-зустрічі разом із представниками Мінцифри, USAID/UK aid проєкту "Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/TAPAS" із понад 20 бізнес-асоціаціями, майже 500 представниками компаній та ГО "Інститут аналітики та адвокації". За результатами такої зустрічі було наголошено на тому, що впровадження е-ТТН обов'язково відбудеться, а тому відомство закликало всіх охочих до тестування системи до 1 серпня бути готовими працювати з документами. Окремо вказано й на те, що вже є провайдери електронного документообігу, які пройшли тестування і можуть взаємодіяти із системою. На цьому, власне, і все, оскільки жодного проєкту на дату виходу цієї статті на сайті Верховної Ради так і не зареєстровано.

Продовження читайте в загальнодоступній статті «Чи буде електронна ТТН з 1 серпня 2023 року обов'язковою».

Також радимо ознайомитись з актуальною аналітикою, яку ми продовжуємо публікувати у зв'язку з воєнним станом на території України:

- Земділянку розташовано за межами населеного пункту, де ведуться бойові дії: чи поширюється на неї пільга з плати за землю;

- Основні засоби, запаси й облікова політика: що нового в бюджетно-облікових методрекомендаціях;

- Відрядження за кордон у воєнний час: організаційні моменти;

- Порядок визначення предмета закупівлі зазнав змін: що нового;

- Імпорт на умовах DDP: чи відображає в себе покупець сплачені податки продавцем-нерезидентом;

- Фізособи оплачують послуги електроенергії через сайт продавця: чи потрібен РРО/ПРРО;

- Закупівлю послуг енергосервісу проводимо за окремим порядком: зміни в Закупівельних особливостях;

- Фінансова та бюджетна звітність за І півріччя 2023 року: орієнтир для установ;

- Нова форма авансового звіту.

Читайте всю бухгалтерську аналітику на єдиній платформі LIGA360. Отримайте доступ до видань Інтербух, БУХГАЛТЕР&ЗАКОН, Вісник МСФЗ. А ще налаштуйте стрічку новин з найпопулярніших онлайн-ресурсів. Придбайте прямо сьогодні.

Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
На цю ж тему