Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Юрособа – резидент Дія Сіті виплачує дивіденди учаснику за попередні періоди: порядок оподаткування

16.00, 16 листопада 2023
108
0

Продовжуємо публікувати аналітику на тему оподаткування під час війни

Товариство було створено та зареєстровано 18.02.2021; основний вид діяльності - 62.01 Комп'ютерне програмування. З моменту створення Товариство перебувало на загальній системі оподаткування. З 19.09.2022 Товариство набуло статусу резидента Дія Сіті. З 01 січня 2023 р. набуло статусу платника податку на прибуток на особливих умовах.

Товариство має одного учасника - фізособу-резидента. За результатами 2021 і 2022 звітних років Товариство задекларувало прибуток та сплатило податок на прибуток у розмірі 18 %. Суму чистого прибутку відображено в річних звітах Товариства нерозподіленою. Дивіденди протягом двох календарних років поспіль не виплачували. У зв'язку з накопиченням нерозподіленого чистого прибутку за теперішній та попередні періоди Товариство має намір виплатити дивіденди учаснику за 2021 - 2022 роки та перше півріччя 2023 року.

Чи оподатковувати та за якою ставкою виплату дивідендів у 2023 році за 2021 та 2022 роки (період оподаткування податком на прибуток на загальних підставах)? Чи відображати суму таких дивідендів у декларації з податку на прибуток (додаток ДІЯ)?

Чи підлягає оподаткуванню ПДФО та військовим збором сума виплачених учаснику Товариства дивідендів за період як до набуття статусу резидента Дія Сіті - платника податку на прибуток на особливих умовах, так і дивідендів, нарахованих за період після набуття такого статусу?

З відповіддю ви можете ознайомитись в загальнодоступній статті Юрособа - резидент Дія Сіті виплачує дивіденди учаснику за попередні періоди: порядок оподаткування

Також радимо ознайомитись з актуальною аналітикою, яку ми продовжуємо публікувати у зв'язку з воєнним станом на території України:

Придбання джерел безперебійного живлення для комп'ютерів: бюджетний облік

Транспортну звітність оновлено

Допомога працівникам на оздоровлення: підстави, облік, податки

ОМС передає гуманітарку підопічним комунальним закладам: особливості обліку

Як визначати бенефіціарів

Прийняття на роботу нового працівника на посаду, за якою тимчасово відсутній основний працівник

Придбання системи оповіщення: облікові підходи в бюджетній установі

Блогер-єдинник отримав дохід на Patreon: порядок визнання доходу

Допомога працівнику на лікування: бухгалтерський облік й оподаткування

"Недорогі" за податковими мірками ОЗ: як показати в декларації з податку на прибуток

Воєнний стан потребує оперативного пошуку інформації. Керівникам, юристам, бухгалтерам та hr-фахівцям як ніколи важливо встигати за змінами. У LIGA360 створений спеціальний блок з важливими даними: законодавство, економічні новини, відповіді експертів. Замовляйте систему на спеціальних умовах.

Відчуйте силу інформації на вашому боці - з LIGA360 PRO. Експертна аналітика допоможе знайти правильний алгоритм дій для керівника, юриста, бухгалтера чи комплаєнс-офіцера. Замовте доступ за посиланням.

Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
На цю ж тему