Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Оформлення відстрочки заброньованому працівнику: які документи надсилати до ТЦК та СП

18.00, 30 липня 2024
6456
0

Підприємство (установа, організація) після отримання рішення Мінекономіки про бронювання працівника повинно поінформувати про це ТЦК та СП й оформити відстрочку працівнику від військової служби. Про це вже йшлося в публікації "Бронювання працівників: як інформувати ТЦК та СП з 18 травня 2024 року". Продовжимо розгляд цієї теми і з'ясуємо, які документи необхідні для оформлення відстрочки працівнику.

У ч. 3 ст. 25 Закону № 3543 передбачено:

Органи державної влади, інші державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації, що здійснюють бронювання військовозобов'язаних, зобов'язані оформити відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації військовозобов'язаних, які заброньовані у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, у районному (міському) територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки, на території відповідальності якого вони розміщуються.

Отже, підприємство (установа, організація), яке забронювало своїх працівників, повинне повідомити про це ТЦК та СП за місцем свого розташування. Про це вказано і в п. 58 Порядку № 560:

Органи державної влади, інші державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації зобов'язані оформити відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації військовозобов'язаним працівникам (державним службовцям), які заброньовані у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, у районному (міському) територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки, на території відповідальності якого вони розміщуються. До відповідного територіального центру комплектування та соціальної підтримки подаються документи, зазначені у переліку згідно з додатком 5.

У додатку 5 до Порядку № 560 вказано, що для надання відстрочки заброньованим працівникам потрібно подавати такі документи:

- клопотання керівника підприємства, установи та організації щодо оформлення відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації військовозобов'язаних, які заброньовані в порядку, визначеному КМУ;

- витяг із наказу Мінекономіки про бронювання військовозобов'язаних.

Клопотання складають у довільній формі, наприклад, так:

Витяг із наказу Мінекономіки про бронювання військовозобов'язаних можна подавати за формою згідно з додатком 3 до Порядку № 76, адже в Порядку № 560 іншу форму витягу не наведено.

Підприємство (установа, організація) після отримання наказу Мінекономіки про бронювання працівника повинно також надіслати до ТЦК та СП за місцем військового обліку працівника Повідомлення про бронювання військовозобов'язаного за формою згідно з додатком 5 до Порядку № 76.

Радимо також звернути увагу на такі публікації:

ПРАВОВИЙ ГЛОСАРІЙ

1. Закон № 3543 - Закон України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" від 21.10.93 р. № 3543-XII.

2. Порядок № 560 - Порядок проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період, затверджений постановою Кабміну від 16.05.2024 р. № 560.

3. Порядок № 76 - Порядок бронювання військовозобов'язаних під час воєнного стану, затверджений постановою КМУ від 27.01.2023 р. № 76.

_____________________________________________
© ТОВ "ІАЦ "ЛІГА", ТОВ "ЛІГА ЗАКОН", 2024

У разі цитування або іншого використання матеріалів, розміщених у цьому продукті ЛІГА:ЗАКОН, посилання на ЛІГА:ЗАКОН обов'язкове.
Повне або часткове відтворення чи тиражування будь-яким способом цих матеріалів без письмового дозволу ТОВ "ЛІГА ЗАКОН" заборонено.

Автор

Інна Журавська,

експертка ЛІГА:ЗАКОН

Бажаєте контролювати законодавчі зміни з “гарячих тем”? Спробуйте нову LIGA360! Встановіть моніторинг потрібних для вас законів - і всіх пов?язаних судових рішень, НПА та аналітичних матеріалів. Замовте презентацію LIGA360 саме для ваших потреб.

Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
На цю ж тему