Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

З 1 січня 2019 року функції директора та медичного директора буде розмежовано

6 листопада 2018, 11:30
444
0
Реклама

З 1 січня 2019 року в Україні функції директора та медичного директора буде чітко розмежовано: директор закладу займатиметься питаннями господарської діяльності, а медичний директор виключно питаннями медицини. Нікого не звільнятимуть: усі головні лікарі й інші медичні працівники виконуватимуть свої функції без змін до закінчення терміну дії їхніх договорів. Відповідний наказ від 31 жовтня 2018 року № 1977 затвердили в МОЗ.

Згідно з наказом генеральний директор або директор закладу займатиметься питаннями господарської діяльності, керуватиме виробничо-господарською та фінансово-економічною діяльністю закладу. Він займатиметься:

- стратегічним плануванням;

- формуванням бюджету;

- координацією роботи закладу;

- аналізом економічної ефективності;

- організацією роботи та ефективної взаємодії всіх структурних підрозділів;

- забезпеченням залучення коштів на інвестиційні потреби закладу тощо.

До 2022 року обіймати посаду директора на конкурсних засадах може претендент з гуманітарною освітою, правознавець, економіст, лікар, управлінець.

З 2022 року претенденти, які не мають управлінської або менеджерської освіти у галузі знань «Управління та адміністрування» або «Публічне управління та адміністрування», повинні будуть додатково здобути її.

З 2019 року посада медичного директора вводиться в довідник медичних професій.

Медичний директор займатиметься виключно питаннями медицини, зокрема:

- розробкою та впровадженням системи безперервного удосконалення якості послуг у медзакладі на основі принципів доказової медицини;

- організацією надання пацієнтоорієнтованих послуг;

- координацією зовнішньої та внутрішньої взаємодії підрозділів закладу охорони здоров'я;

- організацією безперервного професійного розвитку медичного персоналу;

- впровадженням сучасних методик діагностики та лікування;

- організацією медичної допомоги при надзвичайних ситуаціях;

- оцінкою якості надання медичної допомоги тощо.

Головні лікарі, які вже уклали чи укладуть трудові договори до моменту, коли наказ набере чинності (1 січня 2019 року), працюватимуть за старою моделлю: керуватимуть і адміністративними, і медичними процесами - до терміну, визначеного у договорі.

Після завершення терміну дії договору головні лікарі зможуть пройти конкурс як на посаду генерального, так і на посаду медичного директора закладу охорони здоров'я.

Нагадаємо, відповідний проект наказу МОЗ про внесення змін до Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників було винесено на громадське обговорення. Основні положення проекту наказу в процесі громадського обговорення суттєвих змін не зазнали.

Трудові відносини з працівником починаються з прийняття на роботу та оформлення трудового договору. При цьому законодавчо встановлено кілька видів трудового договору. Тож, зокрема, про види, випадки та порядок укладення того чи іншого договору читайте у статті "Трудовий договір: порядок укладення та види" видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН.

Для отримання доступу до документів інформаційно-правової системи ЛІГА:ЗАКОН - скористайтеся ТЕСТОВИМ доступ до сервісу та оцініть всі переваги послуг, що надаються.

Підписуйтеся на наш канал в Telegram і сторінку в Facebookщоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини