Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Робота експедитора: трудовий найм чи ЦПД

20 листопада 2018, 09:00
290
0
Реклама

Інспекційне відвідування одного з підприємств Рівненщини, яке займається розливом та доставкою питної води, здійснили фахівці Управління Держпраці у Рівненській області. Інспектори праці встановили допуск до роботи працівника, з яким суб'єкт господарювання уклав договір цивільно-правового характеру на підміну трудового договору.

За результатами інспекційного відвідування уповноваженими посадовими особами Управління у травні 2018 року було винесено постанову про накладення штрафу на підприємство у розмірі 111 690 грн (30 мінімальних заробітних плат відповідно до ст. 265 КЗпП).

Суб'єкт господарювання не погодився з накладенням штрафу і звернувся з адміністративним позовом до суду. Під час розгляду справи в судовому засіданні свідок (найманий працівник) пояснив, що він впродовж двох місяців працював на підприємстві експедитором на підставі цивільно-правового договору. За вказаний період було укладено два договори цивільно-правового характеру. Зазначив, що по трудовій книжці він сам працювати не хотів, оскільки шукав сезонну роботу. Чоловік пояснив, що він в офісі підприємства отримував маршрутний лист, потім їхав на завод завантажував воду, розвозив її замовникам за маршрутним листом, отримував від них кошти. Зазначив, що вся інформація щодо кількості товару та адреси замовників була наявною в оператора, який впродовж дня міг вносити корективи в його маршрут пересування. Також свідок пояснив, що він працював за визначеним графіком. Оплата здійснювалася з розрахунку за доставку бутля води, при цьому акти виконаних робіт не підписувались.

Розглянувши справу, суд відмовив у задоволені адміністративного позову, чим підтвердив правомірність винесеної Управлінням Держпраці постанови про накладення штрафу.

Читайте також статті електронного видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН:

"Ще трохи про відмінності між трудовим договором і договором ЦПХ";

"Трудовий договір vs договір ЦПХ: пам'ятка роботодавцю"

"Перевірки дотримання законодавства про працю: працюємо на випередження".

Для отримання доступу до аналітики видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН та інших документів інформаційно-правової системи ЛІГА:ЗАКОН - скористайтеся ТЕСТОВИМ доступом до сервісу та оцініть весь обсяг і переваги послуг, що надаються.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram та сторінку в Facebook щоб завжди залишатися в курсі актуальних бухгалтерських подій

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини