Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

На скільки зростуть із 2019 року штрафи за неоформлених працівників

27 листопада 2018, 12:00
2505
0
Реклама

Мінімальна заробітна плата у 2019 році становитиме 4 173 грн та у погодинному розмірі - 25,13 грн згідно із ухваленим Законом "Про Державний бюджет України на 2019 рік".

Водночас збільшаться і розміри штрафів за порушення трудового законодавства для юридичних та фізичних осіб - підприємців, які використовують найману працю:

1. 125 190 грн. за наступні порушення:

- фактичного допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору

- оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час

- виплату заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати ЄСВ;

2. 41 730 грн. за недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці (наприклад, за не оплату роботи в нічний час, роботу в вихідний або святковий день, понадурочну роботу та інші питання оплати праці);

3. 12 519 грн. за такі види порушень:

- порушення встановлених строків виплати заробітної плати працівникам, інших виплат, передбачених законодавством про працю, більш як за один місяць, виплата їх не в повному обсязі.

4. 41 730 грн. за недотримання встановлених законом гарантій та пільг працівникам, які залучаються до виконання обов'язків, передбачених законами України "Про військовий обов'язок і військову службу", "Про альтернативну (невійськову) службу", "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію".

5. 4 173 грн. за порушення інших вимог трудового законодавства, крім передбачених вище.

Про це нагадало Управління Держпраці у Хмельницькій області на власному веб-порталі. Також у відомстві підкреслили що підприємству треба приділити дуже велику увагу щодо правильного оформлення наказів про прийняття працівників на роботу. Якщо наказ оформлений правильно, але підприємство несвоєчасно повідомило фіскальну службу про прийняття працівника на роботу, то таке порушення коштуватиме підприємству 4 173 грн.

Крім того, ст. 41 КпАП передбачено адміністративну відповідальність на керівника підприємства від 8 500 грн. до 17 000 грн. за фактичний допуск працівника без трудового договору.

Читайте також статті електронного видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН:

Проведення перевірок органами Держпраці

Скасування припису та штрафу Держпраці: судова практика на допомогу

Суд визнав незаконною постанову Держпраці про штраф за неоформлення працівників

Для отримання доступу до аналітики видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН та інших документів інформаційно-правової системи ЛІГА:ЗАКОН - скористайтеся ТЕСТОВИМ доступом до сервісу та оцініть весь обсяг і переваги послуг, що надаються.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram та сторінку в Facebook щоб завжди залишатися в курсі актуальних бухгалтерських подій

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини