Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Чи можна звільнити у зв'язку зі скороченням штату працівника передпенсійного віку

29 листопада 2018, 08:30
514
0
Реклама

Під час реорганізації (крім ліквідації) підприємства попередньо мають визначити організаційну структуру нових підприємств із зазначенням структурних підрозділів, посад і кількості працівників.

Після затвердження органами управління підприємствами наказів про організаційну структуру нових підприємств, що виникають унаслідок реорганізації, затверджують їх штатні розписи із зазначенням кількості визначених посад і штатних одиниць, необхідних підприємствам.

Щоб визначити працівників, які підпадають під скорочення, необхідно враховувати переважне право на залишення на роботі.

За рівних умов продуктивності праці й кваліфікації перевага в залишенні на роботі надається категоріям працівників, зазначеним у ст. 42 КЗпП, а також іншим категоріям працівників, якщо це передбачено законодавством України й колективним договором.

При рівних умовах продуктивності праці і кваліфікації перевага в залишенні на роботі надається:

- працівникам, яким залишилося менше 3 років до настання пенсійного віку, при досягненні якого особа має право на отримання пенсійних виплат, відповідно до абз. 10 ч.2 ст. 42 КЗпП.

Варто зазначити, що роботодавець зобов'язаний попередити працівників про наступне звільнення не пізніше, ніж за 2 місяці до скорочення.

ГУ Держпраці в Рівненській області.

Про порядок розрахунку пенсії за віком можна дізнатись тут.

Для отримання доступу до документів інформаційно-правової системи ЛІГА:ЗАКОН - скористайтеся ТЕСТОВИМ доступом до сервісу та оцініть всі переваги послуг, що надаються

Підписуйтесь на наш канал в Telegram та сторінку в Facebook щоб завжди залишатися в курсі актуальних бухгалтерських подій

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини