Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Працівник відпрацював менше місяця: рахуємо компенсацію за невикористані дні відпустки

17 грудня 2018, 09:50
2727
0
Реклама

Трапляються випадки, коли на підприємстві працівники працюють тимчасово, терміном 24-30 днів. При звільненні їм теж треба виплачувати компенсацію за невикористану відпустку чи ні? Як правильно її розрахувати за такий малий термін роботи?

Відповідь надало ГУ Держпраці у Дніпропетровській області.

У разі звільнення працівника йому виплачується грошова компенсація за всі не використані ним дні щорічної відпустки, а також додаткової відпустки працівникам, які мають дітей або повнолітню дитину - інваліда з дитинства підгрупи А І групи.

Отже, скільки би працівник не працював, він має право на грошову компенсацію за всі дні невикористаної відпустки.

Для прикладу, треба розрахувати, на скільки днів щорічної відпустки має право робітник, який відпрацював 27 календарних днів.

Складаємо пропорцію:

355 - 24;

27 - х.

х = (27*24)/355 = 1,83.

Округляємо до цілих та отримуємо два дні невикористаної щорічної відпустки. За ці 2 дні підприємству слід виплатити компенсацію.

Працівникам, які пропрацювали на підприємстві, в установі, організації менше двох календарних місяців, середня заробітна плата обчислюється виходячи з виплат за фактично відпрацьований час. Тобто, розрахунковим періодом для них будуть ці 27 календарних днів.

З прикладами розрахунку можна ознайомитися у матеріалі "Компенсація за невикористану відпустку: нюанси розрахунків й обліку".

Для отримання доступу до матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини