Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Підсумований облік робочого часу: яка має бути перерва між змінами

29 жовтня 2019, 08:30
2011
2
Реклама

Чинне законодавство не регламентує порядок і умови застосування підсумованого обліку робочого часу. Адже ст. 61 КЗпП лише передбачено, що на безперервно діючих підприємствах, а також в окремих виробництвах, цехах, дільницях, відділеннях і на деяких видах робіт, де за умовами виробництва (роботи) не може бути додержана встановлена для такої категорії працівників щоденна або щотижнева тривалість робочого часу, допускають за погодженням з профспілкою запровадити підсумований обліку робочого часу. В такому разі тривалість робочого часу за обліковий період не повинна перевищувати нормальної кількості робочих годин. На цьому наголосили у Мінсоцполітики.

У разі підсумованого обліку робочого часу графіки роботи (змінності) слід розробляти, враховуючі такі моменти:

- тривалість перерви в роботі між змінами (включаючи перерву на обід) має бути не меншою подвійну тривалість часу роботи в попередній зміні (ч. 1 ст. 59 КЗпП);

- тривалість щотижневого безперервного відпочинку повинна бути не меншою, як сорок дві години (ст. 70 КЗпП);

- призначати працівника на роботу протягом двох змін підряд заборонено (ч. 2 ст. 59 КЗпП).

Ці положення закріплені у п. 7 Методичних рекомендацій щодо застосування підсумованого обліку робочого часу, затверджених наказом Мінпраці від 19.04.2006 р. № 138. Проте вони не реєструються в Мін'юсті і мають інформативний, необов'язковий характер.

До того ж ст. 61 КЗпП не містить застережень щодо дотримання при підсумованому обліку робочого часу вимог ст. 59 та ст. 70 КЗпП про тривалість безперервного відпочинку.

Отже, зазначене дає підстави Мінсоцполітиики стверджувати, що у разі підсумованого обліку робочого часу в окремих випадках тривалість щоденного (міжзмінного) та щотижневого безперервного відпочинку може бути скорочена.

Джерело: лист Мінсоцполітики від 02.10.2019 р. № 1436/0/206-19

У разі ведення підсумованого обліку робочого часу виникає чимало ситуацій, у яких складно знайти правильну відповідь. Але з добіркою матеріалів на цю тему в газеті "Інтерактивна бухгалтерія" така задача легко вирішується.

Для отримання доступу до вищезазначених та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини