Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Відповіді влади на ключові питання щодо втрати роботи під час карантину

11.05.2020, 09:45
765
0

Зареєстрованим безробітним допомога призначається з першого дня набуття статусу, навіть тим, хто був звільнений у період карантину за власним бажанням
Зареєстрованим безробітним допомога призначається з першого дня набуття статусу, навіть тим, хто був звільнений у період карантину за власним бажанням

Мінекономіки разом із Державною службою зайнятості надали відповіді щодо ключових питань, які стосуються втрати роботи, отримання фінансової допомоги або допомоги у пошуку нової роботи.

Що змінилося в порядку реєстрації безробітних в період карантину?

Протягом карантину урядом запроваджено низку законодавчих змін, які значно спростили умови реєстрації в службі зайнятості та отримання допомоги по безробіттю на цей період.

По-перше, забезпечено можливість подання заяв про надання статусу безробітного та допомоги по безробіттю дистанційно, тобто на електронну пошту центру зайнятості або через онлайн-портал державних послуг "Дія".

По-друге, підвищено з 650 до 1000 грн мінімальний розмір допомоги по безробіттю на період карантину та протягом 30 днів після його завершення.

По-третє, зареєстрованим у службі зайнятості безробітним допомога призначається з першого дня набуття статусу, навіть тим, хто був звільнений у період карантину за власним бажанням (до карантину звільненим за власним бажанням допомога виплачувалася з 91 дня набуття статусу).

По-четверте, роботодавці з малого та середнього бізнесу, які зупинили чи скоротили свою діяльність під час карантину, можуть отримати допомогу по частковому безробіттю для покриття витрат на зарплату робітникам, яким було скорочено робочий час.

У який період після звільнення з роботи можна зареєструватися в службі зайнятості?

Чинним законодавством не встановлено граничних термінів реєстрації громадянина в державній службі зайнятості після звільнення з роботи. Але для того, щоб отримувати допомогу з урахуванням заробітної плати за останнім місцем роботи, зареєструватися треба протягом 6 місяців після звільнення.

Як можна зателефонувати на "гарячі лінії" обласних центрів зайнятості?

У разі виникнення питань, пов'язаних із наданням послуг з працевлаштування у період карантину слід телефонувати за номером "гарячої лінії" вашого регіону. Також можна зателефонувати на "гарячу лінію" державної служби зайнятості 0 800 50 99 66.

Читайте також:

- "Через карантин змінилися строки звернення до суду за захистом порушених прав працівників";

- "Держслужба зайнятості дала інструкцію з оформлення роботодавцем допомоги по частковому безробіттю";

- "Кого повинні залишити працювати під час скорочення штату - Держпраці".

Для отримання доступу до професійної аналітики видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН, інших документів та інструментів інформаційно-правової системи ЛІГА:ЗАКОН поспішіть скористатися ТЕСТОВИМ доступом та оцініть зручність і швидкість пошуку необхідних вам матеріалів.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.


Увійдіть, щоб залишити коментар