Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

У Мін’юсті назвали головні захисні механізми від земельних рейдерів

26 травня 2020, 15:41
545
0
Реклама

Офіс протидії рейдерству при Мін'юсті дав рекомендації щодо захисту від рейдерських посягань після скасування в Україні з 1 липня 2021 року заборони на відчуження земель сільськогосподарського призначення, які перебувають у приватній власності.

По-перше, заздалегідь подбайте про належне оформлення документів, що підтверджують право власності або інше речове право на земельну ділянку, а також про внесення таких відомостей до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно. Це допоможе захистити вашу власність від незаконних оборудок із даними державного реєстру на підставі підроблених документів.

По-друге, варто пересвідчитись, чи присвоєно вашій земельній ділянці кадастровий номер, за допомогою якого на Публічній кадастровій карті можна знайти інформацію про місцезнаходження, цільове призначення ділянки, та в чиїй власності вона перебуває. Якщо земельній ділянці на підставі державного акту кадастровий номер не присвоєно, потрібно звернутися до найближчого розробника документації із землеустрою для виготовлення технічної документації щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості). Без наявності коректних відомостей про земельні ділянки у Державному земельному кадастрі не можливо укласти будь-які цивільно-правові угоди.

По-третє, перед укладанням договору купівлі-продажу земельної ділянки перевірте публічну інформацію про контрагента. Скажімо, ознайомтеся із даними в Єдиному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, інформацією про на наявність судових спорів за участі контрагента, а також відомостями в Єдиному реєстрі боржників. Таким чином ви зможете переконатися у порядності контрагента, що суттєво знизить ризики рейдерської атаки в майбутньому.

Cервіс CONTR AGENT - досьє на кожну компанію України та визначення точних зв'язків між ними. Сервіс дає змогу дізнатися про бізнес-партнера всю необхідну інформацію та зробити експрес-оцінку його діяльності

По-четверте, використовуйте послуги моніторингових сервісів. Це дозволить отримувати повідомлення про зміну статусу об'єктів нерухомого майна у реєстрі.

Поставити свої об'єкти нерухомості на моніторинг можна у сервісах SMS-маяк і SMS-маяк Земля, які миттєво проінформують про зміни статусу об'єктів нерухомого майна у вигляді сповіщення в особистому кабінеті, sms-повідомлення чи email-листа.

По-п'яте, радять в Офісі протидії рейдерству, зареєструйтесь у Державному аграрному реєстрі. Він працює за принципом автоматичної взаємодії з даними Державного земельного кадастру, Державного реєстру прав, Єдиного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, Єдиного державного реєстру тварин, які автоматично "підтягуються" при реєстрації в ньому. У цьому Реєстрі відображається актуальна інформація про належні аграрію земельні ділянки: їх площі, цільове призначення, вартість, речове право (у разі наявності). Реєстрація та користування Реєстром безкоштовні. У майбутньому через цей Реєстр виробники сільськогосподарської продукції зможуть подати заявки на реєстрацію земельної ділянки в Державному земельному кадастрі, а також заяву на виправлення технічних помилок.

Якщо ж превентивні заходи не допомогли і ваше майно або бізнес став об'єктом рейдерської атаки шляхом проведення незаконних реєстраційних дій, ви маєте звернутися до Офісу протидії рейдерству та подати скаргу на рішення, дії або бездіяльність державних реєстраторів:

- онлайн - через портал державних послуг iGov;

- особисто, звернувшись до Офісу протидії рейдерству (м. Київ, вул. Євгена Сверстюка, 15), або через поштову скриньку, розміщену в столичній будівлі Мін'юсту (вул. Городецького, 13);

- поштою - за адресою: 01001 м. Київ, вул. Городецького, 13.

Читайте також:

- Держгеокадастр змінив структуру Публічної кадастрової карти - кому це вигідно;

- Податківці нагадують ріелторам про необхідність повідомляти про оренду нерухомості;

- Як оскаржити дії приватного виконавця - Мін'юст;

- Усі земельні ділянки мають оцінити за новою формулою.

Візьміть під контроль усі ризики, з якими зіштовхується ваша компанія. Спробуйте LIGA360 - екосистему хмарних продуктів ЛІГА:ЗАКОН для ефективної роботи бізнесу в умовах кризи. Спробувати.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини