Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Для нотаріусів та держреєстраторів запровадили додаткову умову проведення реєстрації прав на нерухомість

11 червня 2020, 09:15
6819
0
Реклама

Міністр юстиції Денис Малюська повідомив у коментарі для "Радіо Свобода", що для проведення реєстраційної дії нотаріуси і державні реєстратори тепер зобов'язані пройти обов'язкову двофакторну ідентифікацію. За словами міністра, це одна зі складових запобігання зловживанням, пов'язаним із рейдерством, зокрема у період, коли запуститься земельна реформа.

"В нас є план щодо того, що ми будемо робити, коли земельна реформа запуститься, коли з'явиться обіг земель сільськогосподарського призначення, щоб ми могли уникнути потенційний вибух рейдерства. Вже цього тижня, наприклад, реєстратори і нотаріуси - у них запроваджується обов'язкова двофакторна ідентифікація, вони всі отримають mobile-ID протягом наступних двох місяців і будь-яка реєстраційна дія буде супроводжуватися подвійною ідентифікацією. З одного боку це буде електронний ключ відповідного реєстратора, а з іншого боку, буде повідомлення на мобільний телефон - потрібно буде підтверджувати інформацію", - пояснив Д. Малюська.

Варто нагадати, що наприкінці минулого року вже анонсували, що для проведення реєстраційної дії щодо прав на нерухомість нотаріусам і державним реєстраторам потрібно буде скористатися не тільки електронним підписом, а й підтвердити рішення за допомогою Google-ідентифікації з використанням одноразового паролю. Досі підключення до послуги додаткової ідентифікації здійснювалося лише за бажанням нотаріусів і державних реєстраторів.

Не дайте рейдерам нажитися у період кризи! Поставте свої об'єкти нерухомості на моніторинг за допомогою сервісів SMS-маяк і SMS-маяк Земля. Завдяки їм можна оперативно дізнатися про зміни в реєстрі нерухомості (через SMS-повідомлення, електронним листом, або ж через повідомлення в кабінеті користувача). Спробуйте і поставте свою нерухомість на контроль.

Читайте також:

- "Нові штрафи за неповідомлення про укладення договорів оренди нерухомості";

- "Змінено правила держреєстрації прав на нерухомість";

- "Реєстрація землі у будь-якого реєстратора та електронна експертиза землевпорядної документації - новації від КМУ";

- "Тепер підприємствам треба подавати держреєстратору і нотаріальну копію паспорту - Мін'юст";

- "У Мін'юсті назвали головні захисні механізми від земельних рейдерів";

- "Підприємства штрафують за неподання інформації про власника - Мін'юст визначив процедуру".

Щоб не пропустити інформацію про прийняття змін до законодавства або появу роз'яснень податківців по вашій темі - встановіть їх на контроль в LIGA360. Щойно вони вступлять в силу - ви автоматично отримаєте сповіщення. Ці та інші можливості доступні бухгалтеру в LIGA360. Спробуйте зараз - замовляйте тестовий доступ.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини