Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Чи можна амортизувати нерухомість без технічної документації

15.06.2020, 17:20
403
0

Судді висловили свою позицію щодо цього питання
Судді висловили свою позицію щодо цього питання

Суть справи: під час перевірки підприємства податківці виявили нерухомість, у якій без відповідного дозволу були виконані будівельні роботи "господарським способом". До того ж на таку нерухомість не було оформлено проектно-кошторисну та технічну документацію.

На думку представників ДПС, за таких умов підприємство не мало право нараховувати на такий об'єкт амортизацію з подальшим віднесенням її до собівартості реалізованої продукції (товарів, робіт, послуг).

Позиція суду: із такими висновками податківців суд категорично не погоджується, адже наявність чи відсутність техпаспортів жодним чином не впливає на суму амортизації відповідно до приписів П(С)БО та ПКУ.

Судді переконані, що доводи податківців про відсутність проектно-кошторисної/технічної документації/техпаспорту на об'єкти (основні засоби), а відтак безпідставність відображення амортизації в складі витрат, є нелогічними та необґрунтованими.

Джерело: рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 19.03.2020 р. № 300/2292/19.

На тему ФОП корисною буде. зокрема стаття видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН: "МСФЗ-амортизація на тимчасово невикористовувані ОЗ: виявляється, можна".

Для отримання доступу до професійної аналітики видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН, іншим документам та інструментам інформаційно-правової системи ЛІГА:ЗАКОН поспішайте скористатися тестовИм доступом і оцініть зручність та швидкість пошуку необхідних вам матеріалів.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.


Увійдіть, щоб залишити коментар