Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Виправлення у трудовій книжці робить новий роботодавець чи попередній — позиція Держпраці

25.06.2020, 12:25
1800
0

Зміна записів у трудовій книжці робиться з посиланням на номер і дату документів, що підтверджують причину такої зміни
Зміна записів у трудовій книжці робиться з посиланням на номер і дату документів, що підтверджують причину такої зміни

У Держпраці відповіли на питання, що робити коли попередній роботодавець запис про зміну прізвища в трудовій книжці не зробив. Зокрема, чи має право новий роботодавець внести до трудової книжки такого працівника запис про зміну прізвища і поставити свою печатку або це повинен робити попередній роботодавець.

Відповідно до п.2.13 Інструкції № 58 зміна записів у трудових книжках про ПІБ і дату народження виконується роботодавцем за останнім місцем роботи на підставі документів (паспорта, свідоцтва про народження, про шлюб, про розірвання шлюбу, про зміну прізвища, ім'я та по батькові тощо) і з посиланням на номер і дату цих документів.

Зазначені зміни вносяться на першій сторінці (титульному аркуші) трудової книжки. Однією рискою закреслюється, наприклад, колишнє прізвище або ім'я, по батькові, дата народження і записуються нові дані з посиланням на відповідні документи на внутрішньому боці обкладинки і завіряються підписом керівника підприємства або печаткою відділу кадрів.

Під уповноваженим органом слід розуміти відділ кадрів або інший підрозділ установи, який здійснює оформлення приймання та звільнення працівників, або відповідальна особа установи, на яку покладено обов'язок ведення трудових книжок працівників (посадовою інструкцією).

Отже, відповідно до вищезазначених вимог Інструкції, запис до трудової книжки працівника щодо зміни прізвища повинен зробити роботодавець, в період роботи у якого працівник змінив своє прізвище.

Якщо ситуація із внесенням запису щодо зміни прізвища не може бути вирішена з об'єктивних причин (роботодавець ліквідований, або перебуває на непідконтрольній території тощо) ,Держпраці вважає, що відповідні записи можуть бути внесені до трудової книжки працівника новим роботодавцем.

Читайте також:

- "Підстави для звернення працівника до суду в разі його скорочення";

- "У підприємця один працівник і дві торгові точки: чи будуть претензії в податківців";

- "Які норми для підприємців, що мають найманих працівників, обов'язкові, а які - ні";

- "Кадрові та інші документи: які з них мають вести підприємці".

Для отримання доступу до професійної аналітики видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН, інших документів та інструментів інформаційно-правової системи ЛІГА:ЗАКОН поспішіть скористатися ТЕСТОВИМ доступом та оцініть зручність і швидкість пошуку необхідних вам матеріалів.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.


Увійдіть, щоб залишити коментар