Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

При здачі металобрухту фізособам не потрібно мати документи про його походження — ДПС

24 вересня 2020, 08:20
2034
0
Реклама

Про документальне оформлення здавання металобрухту фізособами та оподаткування цих операцій розповіли в ДПС.

Податківці відповіли відразу на декілька питань.

1. Чи треба фізособі, яка здає (продає) суб'єкту підприємницької діяльності брухт чорних (код 7204 згідно з УКТ ЗЕД) та кольорових металів, мати документи, які підтверджують походження цих відходів?

В такому випадку фізособа повинна пред'явити лише документ, який засвідчує особу. Тобто, надавати фізособою - власником відходів будь-яких інших документів щодо походження брухту нормами чинного законодавства не передбачено.

2. Як відображати податковому агенту дохід, нарахований (виплачений) фізособі за зданий (проданий) брухт чорних (код 7204 згідно з УКТ ЗЕД) та кольорових металів у формі № 1ДФ?

Оскільки форма № 1ДФ - документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) податковим агентом на користь фізосіб, то дохід, отриманий платником податків за зданий (проданий) ним брухт чорних металів (код 7204 згідно з УКТ ЗЕД) та брухт кольорових металів відображається агентом у зазначеному звіті, незалежно від того, що вказаний дохід не включається до оподатковуваного доходу платника податків.

3. Чи передбачена законодавством гранична сума доходу, яка може бути отримана фізособою від здачі (продажу) брухту чорних (код 7204 згідно з УКТ ЗЕД) та кольорових металів?

Положеннями розділу IV ПКУ не встановлено обмежень щодо граничного розміру доходу, який отримується фізичною особою від здачі (продажу) брухту чорних (код 7204 згідно з УКТ ЗЕД) та кольорових металів.

4. Чи зобов'язана фізособа, яка здійснює операції зі здачі (продажу) побутових відходів, реєструватися суб'єктом господарської діяльності?

У розумінні ПКУ, систематична діяльність фізособи, яка провадить операції з продажу (реалізації) товарів, у т. ч. здача (продаж) побутових відходів з метою отримання прибутку, підлягає державній реєстрації згідно із Законом № 755.

Джерело: ІПК ДПС від 21.08.2020 р. № 3494/ІПК/99-00-04-05-03-06.

Обговорюйте новини зі співробітниками в рішенні LIGA360. В ньому зручно повідомляти про події усім співробітникам, створювати тет-а-тет діалоги та отримувати сповіщення в телеграм-бот. Ідеальне рішення в умовах віддаленої роботи. Переконайтеся вже сьогодні.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини