Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Якими будуть ПДФО, ЄСВ та єдиний рахунок у 2021 році — подробиці з законопроекту від КМУ

28 вересня 2020, 12:30
12742
0
Реклама

Урядовий законопроект № 4101 про внесення змін до ПКУ пропонує змінити в ПКУ окремі правила щодо сплати ПДФО, а щодо ЄСВ - внести зміни у профільний Закон.

Так, пропонується не включати до розрахунку загального місячного (річного) оподатковуваного доходу суму коштів, отриману на безповоротній основі від Фонду розвитку інновацій.

В частині ЄСВ пропонуються:

- пролонгація строку списання заборгованості із єдиного внеску фізособам - підприємцям, які не здійснюють підприємницьку діяльність, строком на 2 місяці (з 90 днів до 150 днів);

- врегулювання питання сплати єдиного соціального внеску особами, які отримують зарплату за основним місцем роботи та одночасно отримують дохід (прибуток) від здійснення підприємницької або незалежної професійної діяльності.

Щодо першого, то йдеться про пролонгацію строку списання заборгованості з ЄСВ так званим "сплячим" ФОП - ще на 2 місяці, тобто до кінця жовтня 2020 року

Другий "сюрприз" урядовці підготували для підприємців (крім спрощенців), які отримують дохід від підприємницької (незалежної професійної) діяльності паралельно з отриманням зарплати за трудовим договором. Зміни пропонують: якщо дохід від здійснення підприємницької або незалежної професійної діяльності перевищує дохід, отриманий у вигляді заробітної плати за основним місцем роботи (розмір якої не перевищує максимальну базу нарахування ЄСВ), то відповідні особи повинні самостійно визначити базу нарахування єдиного внеску з сум такого перевищення та в межах максимальної бази нарахування ЄСВ здійснити доплату єдиного внеску із суми такого перевищення. Якщо ж отримано дохід у вигляді заробітної плати за основним місцем роботи, розмір якої дорівнює або перевищує максимальну базу нарахування єдиного внеску, то доплата ЄСВ з доходу (прибутку) від провадження підприємницької або незалежної професійної діяльності, який перевищує дохід у вигляді зарплати за основним місцем роботи, не здійснюється.

Зверніть увагу, що мораторій на проведення документальних перевірок правильності нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску законопроект № 4101 пропонує встановити з 18 березня 2020 року по дату набрання чинності цим Законом України (зараз кінцева дата мораторію "прив'язана" до дати завершення оголошеного Кабміном карантину). А в разі перетворення законопроекту № 4101 на повноцінний Закон він набере чинності з дня, наступного за днем опублікування.

Коригування Кабмін хоче внести і до правил стосовно єдиного рахунку, які мають запрацювати з 1 січня 2021 року. Так, єдиний рахунок також можна буде використовувати для сплати суми пені та штрафів, застосованих відповідно до Закону про ЄСВ.

Стежите за усіма новинами по темі "Зарплата та кадри"? Отримайте доступ до LIGA360 і відстежуйте інформацію за тематикою, обирайте ЗМІ, яким довіряєте, та сформуйте свою індивідуальну стрічку новин. Отримайте вільний доступ до LIGA360, якщо користуєтеся принаймні одним з продуктів ЛІГА:ЗАКОН.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини