Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Постачальник поставив неякісну продукцію: які ПДВ-наслідки

8 жовтня 2020, 16:00
302
0
Реклама

ДПС розглянула випадок, коли платнику ПДВ - покупцю було поставлено постачальником неякісну продукцію. Таку продукцію покупець утилізував із залученням сторонньої організації. Надалі покупець виставив постачальнику претензію на відшкодування понесених збитків, до складу яких включено:

- вартість неякісної продукції;

- вартість послуг, отриманих та оплачених покупцем у зв'язку з транспортуванням, зберіганням, переробкою, утилізацією такої продукції.

Тож, постало запитання: чи нараховувати ПДВ-зобов'язання у разі відшкодування постачальником покупцю таких сум?

Ось що стосовно цього зазначили податківці.

По-перше, вони не заперечували нарахування компенсуючі ПДВ-зобов'язань згідно з п. 198.5 ПКУ за неякісною продукцією.

По-друге, податківці зазначили, що на дату отримання послуг по транспортуванню, зберіганню, переробці, утилізації неякісної продукції платник податку також зобов'язаний визначити податкові зобов'язання відповідно до п. 198.5 ПКУ, скласти і зареєструвати в ЄРПН відповідну податкову накладну. Адже такі послуги також використовуються в операціях, не пов'язаних з господарською діяльністю платника податку (не спрямовані на отримання доходу). Звісно, за умови, що суми ПДВ, сплачені у вартості таких послуг, підлягали включенню до податкового кредиту.

По-третє, якщо кошти, які надходять платнику ПДВ як відшкодування збитків, пов'язаних з отриманням послуг по транспортуванню, зберіганню, переробці, утилізації неякісної продукції, є відшкодуванням шкоди, завданої такому покупцю у зв'язку з постачанням неякісного товару, то відповідно до п. 188.1 ПКУ такі кошти не включаються до бази обкладення ПДВ. На суму таких коштів податкові зобов'язання не нараховуються, а податкові зобов'язання, визначені відповідно до п. 198.5 ПКУ за такими послугами, не коригуються.

Це саме стосується й коштів, отриманих від постачальника як компенсація за неякісні товари.

Джерело: ІПК ДПСУ від 16.09.2020 р. № 3876/ІПК/99-00-05-06-02-06

Про облік втрати ТМЦ під час їх транспортування читайте в статті "Облік втрати ТМЦ під час транспортування" сучасного медіа для бухгалтерів "Інтербух" - скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом.

Унікальна пропозиція: три місяці у подарунок при передплаті професійного видання "Інтербух" від ЛІГА:ЗАКОН на 6 або 12 місяців. Для того, щоб скористатися вигідною акційною пропозицією, заповніть, будь ласка, форму зворотнього зв'язку.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини