Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Земподаток за неоформлену ділянку — і заплатити неможливо, і відповідальністю погрожують

28 жовтня 2020, 17:35
735
1
Реклама

Фахівці ДПСУ роз'яснили, чи сплачувати суб'єкту господарювання земельний податок, якщо речові права на земельну ділянку не оформлено.

По-перше, майте на увазі, що обов'язок плати за землю настає у власників земельних ділянок та/або землекористувачів з дня виникнення права власності або права користування земельними ділянками (п. 287.1 ПКУ), на підставі даних Держземкадастру (п. 286.1 ПКУ).

А, отже, використання земельних ділянок без належного оформлення прав є порушенням норм земельного законодавства, зокрема в частині невиконання принципу платного використання таких земельних ділянок.

Враховуючи зазначене, фахівці ДПСУ радять суб'єкту господарювання звернутись до органу місцевого самоврядування за місцезнаходженням земельної ділянки щодо оформлення речових прав на неї.

Тому що, орган місцевого самоврядування, керуючись нормами ст. 377 ЦКУ, ст. 120, 125, 126 та 206 ЗКУ може порушити питання про компенсацію завданої шкоди землекористувачем, який використовує земельну ділянку без належним чином оформлених документів, у формі неотриманої орендної плати.

Джерело: ІПК від 02.10.2020 р. № 4085/ІПК/99-00-04-03-03-06


Що потрібно знати для обчислення плати за землю та як саме вона розраховується, дізнавайтесь за посиланням.

Для отримання доступу до аналітики видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН та інших документів інформаційно-правової системи ЛІГА:ЗАКОН - скористайтеся ТЕСТОВИМ доступом та оцініть зручність і швидкість пошуку необхідних вам матеріалів.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини