Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Новації в торгівлі з Британією

Реклама

Митниця нагадує про заміну з 1 січня 2021 року торгівельних правил із ЄСних на спеціальні британські

Митники звертають увагу суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності на те, що з 1-ї години 1 січня 2021 року набирає чинності Угода про політичне співробітництво, вільну торгівлю і стратегічне партнерство між Україною та Сполученим Королівством Великої Британії і Північної Ірландії (далі - Угода).

Одночасно з набранням чинності цієї Угоди припиняє діяти по відношенню до Сполученого Королівства Угода про асоціацію Україна - ЄС.

Угодою передбачено запровадження тарифних преференцій на товари походженням зі Сполученого Королівства та України, зокрема:

- до 2026 року зниження до нуля ставок ввізного (вивізного) мита на імпорт/експорт товарів (графік зниження є ідентичним до графіку, що застосовується у торгівлі між Україною та ЄС, за винятком природного газу на експорт з України);

- застосування тарифних квот (звільнення від оподаткування ввізним митом) до імпорту свинини, курятини та цукру у межах певних обсягів;

- оподаткування ввізним митом вживаного одягу позиції 6309 згідно з УКТЗЕД в залежності від "вхідної ціни".

Для підтвердження преференційного походження товарів з України при експорті до Сполученого Королівства митниці Держмитслужби уповноважено видавати сертифікати з перевезення EUR.1 за заявами експортерам під час здійснення або після експорту товарів за місцем здійснення митного оформлення товарів або після експорту товарів за місцем державної реєстрації експортера.

До товарів, які перебувають на дату набрання чинності цією Угодою в транзиті або на тимчасовому зберіганні, на митних складах або у вільних зонах режимі транзиту чи зберігання в Сполученому Королівстві чи Україні, застосовуються тарифні преференції за умови подання митним органам країни-імпортера протягом дванадцяти місяців із зазначеної дати сертифіката з перевезення товару EUR.1, виданого заднім числом митними органами країни-експортера.

Читайте також матеріал "Відповідальність за митним законодавством Європейських країн" видання ВІСНИК МСФЗ. Спробуйте тестовИЙ доступ і оцініть зручність та швидкість пошуку необхідних вам матеріалів.

Джерело: роз'яснення Держмитслужби

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини