Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Через брак бланків листків непрацездатності виписують довідки — чи оплатять їх

24.03.2021, 11:30
791
0

Підставою для призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності, по вагітності та пологах є тільки виданий у встановленому порядку листок непрацездатності
Підставою для призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності, по вагітності та пологах є тільки виданий у встановленому порядку листок непрацездатності

Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Вінницькій області визнало, що у Вінницькій області склалась напружена ситуація з бланками листків непрацездатності. Головна причина невдоволення застрахованих осіб - неможливість отримання матеріального забезпечення за рахунок коштів Фонду соціального страхування. У зв'язку із невчасним забезпеченням Міністерством охорони здоров'я України закладів охорони здоров'я області належною кількістю бланків листків непрацездатності у разі настання у застрахованої особи тимчасової непрацездатності, вагітності та пологів почастішали випадки видачі довідок замість листків непрацездатності встановленої форми.

Відповідно до п. 1 ст. 31 Закону № 1105 підставою для призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності, по вагітності та пологах є виданий у встановленому порядку листок непрацездатності, а в разі роботи за сумісництвом - копія листка непрацездатності, засвідчена підписом керівника і печаткою за основним місцем роботи.

Отже, довідка не є підставою для надання матеріального забезпечення за рахунок коштів Фонду соціального страхування. Довідки, що видаються в закладах охорони здоров'я, тільки підтверджують факт тимчасової непрацездатності, вагітності та пологів, тобто відсутність працівника на роботі з поважної причини.

Видача довідок про тимчасову непрацездатність проводиться тільки тими лікувально-профілактичними закладами, у яких повністю використані бланки листків непрацездатності і тільки на період до їх виготовлення.

Після отримання бланків листків непрацездатності обмін довідки про тимчасову непрацездатність на листок непрацездатності встановленого зразка проводиться посадовими особами закладу охорони здоров'я (лікуючим лікарем, завідуючим відділення, головою ЛКК) з урахуванням вимог п.2.2 та п.2.9 Інструкції № 455, із обов'язковим зазначенням у журналі реєстрації листків непрацездатності (ф. № 036/о) номеру листка непрацездатності та дати обміну.

Порядок обміну довідки про тимчасову непрацездатність на листок непрацездатності врегульований спільним листом Міністерства охорони здоров'я та Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності від 23.10.2006 р. № 01-06-2125. При обміні довідки про тимчасову непрацездатність на листок непрацездатності на бланку листка непрацездатності в правому верхньому куті вказується: "Замість довідки від____№___" та запис у графі "Звільнення від роботи" у листку непрацездатності проводиться одним рядком. Дата видачі листка непрацездатності має збігатися з датою обміну довідки про тимчасову непрацездатність на листок непрацездатності.

Оригінал довідки після проведеної заміни зберігається у голови ЛКК закладу охорони здоров'я протягом 3 років.

Вам стануть у нагоді наступні публікації:

- "Листок непрацездатності: порядок заповнення";

- "Чи можна оплатити лікарняний, якщо втрачено листок непрацездатності";

- "Як оплатити лікарняний, якщо працівник загубив листок непрацездатності? ";

- "Як заповнюється листок непрацездатності за місцем роботи?";

- "Як роботодавцю поновити втрачений листок непрацездатності після його оплати";

- "Який листок непрацездатності, що надається роботодавцю працівником, вважається правильно оформленим? ";

- "Соціальне страхування: порядок перевірок змінено".

Для отримання доступу до професійної аналітики видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН, інших документів та інструментів інформаційно-правової системи ЛІГА:ЗАКОН поспішіть скористатися ТЕСТОВИМ доступом або їх придбати та оцініть зручність і швидкість пошуку необхідних вам матеріалів.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.


Увійдіть, щоб залишити коментар