Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Податкова повинна посилити контроль за ФОПами, бо ними прикривається великий бізнес — голова ДПС

31.03.2021, 11:10
2297
0

Слід забезпечити справедливу систему оподаткування – упевнений головний податківець
Слід забезпечити справедливу систему оподаткування – упевнений головний податківець

Потребують посилення контроль за діяльністю фізичних осіб-підприємців і протидія зловживанню спрощеною системою оподаткування, бо, "як відомо, поширеною є практика здійснення під прикриттям ФОПів своєї діяльності великим бізнесом і торговельними мережами". Про це заявив голова Державної податкової служби України Олексій Любченко.

Посадовець наголосив, що поширені у світі схеми з ухилення від сплати податків з допомогою структурування бізнес-діяльності через низькоподаткові юрисдикції користуються популярністю і в нашій країні. Тому слід розширити базу оподаткування в нашій країні через оподаткування доходів податкових резидентів України, які акумулюються на рахунках офшорних компаній з метою "подвійного неоподаткування", та забезпечить справедливу систему оподаткування для суб'єктів, що ведуть свою діяльність на території України. Важливим у цьому контексті є запровадження обміну інформацією з податковими органами інших країн в автоматичному режимі.

Більше новин бухгалтерського обліку - в LIGA360. Отримайте доступ до професійних видань Інтербух і БУХГАЛТЕР&ЗАКОН в єдиному рішенні. А ще тут можна налаштувати персональну стрічку новин з улюблених ресурсів. Дізнайтесь про всі можливості LIGA360:Бухгалтер.

Встановленню більш справедливої системи оподаткування в Україні сприятиме також гармонізація систем оподаткування інструментів фінансового сектору та пасивних доходів фізичних осіб, упевнений голова ДПС. За його словами, "левова частка доходів найзаможніших домогосподарств забезпечується за рахунок пасивних доходів, у тому числі завдяки володінню ними корпоративними правами та грошовими коштами через інвестиційні фонди, що суттєво знижує ефективну ставку податку для таких фізичних осіб". З огляду на це необхідно привести ставки ПДФО, отримані за рахунок дивідендів або операцій з цінними паперами (у тому числі з сертифікатами інвестиційних фондів), до рівня стандартної ставки податку.

Також потребують посилення контроль за діяльністю фізосіб-підприємців і протидія зловживанню спрощеною системою оподаткування, бо, "як відомо, поширеною є практика здійснення під прикриттям ФОПів своєї діяльності великим бізнесом і торговельними мережами" - упевнений О. Любченко. Це потребує посилення аналітичної роботи з виявлення випадків умисного "дроблення" діяльності підприємств і мереж та поширення вимог щодо використання фізособами-підприємцями фіскальних реєстраторів розрахункових операцій.

Ефективній роботі податкових органів сприятиме налагодження інформаційного обміну між регуляторами фінансового сектору (НБУ, НКЦПФР), банками та ДПСУ.

На додаток головний податківець заявив, що податкові органи повинні запровадити автоматизовану систему ризик-контролю суб'єктів, що належать до групи підвищеного ризику, у тому числі тих, які здійснюють операції з підакцизними товарами.

Перевірити, чи потрапила ваша компанія до плану перевірок контролюючих органів, можна за допомогою сервісу CONTR AGENT. А дізнатися про дієві практики захисту від безпідставних претензій контролерів - у системі судових рішень VERDICTUM.

Читайте також:

    Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.


    Увійдіть, щоб залишити коментар