Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Електронний реєстр листків непрацездатності із 1 травня функціонуватиме по-новому

12.04.2021, 16:45
2935
0

Реєстр формує та веде Пенсійний фонд України
Реєстр формує та веде Пенсійний фонд України

Уряд змінив норми Порядку організації ведення Електронного реєстру листків непрацездатності та надання інформації з нього. Нова редакція цього Порядку затверджена постановою КМУ від 31.03.2021 р. № 323, яка застосовується з 1 травня 2021 року.

Електронний реєстр накопичує, зберігає, обліковує та використовує інформацію про сформовані (видані), продовжені листки непрацездатності. Він потрібний для реалізації прав застрахованих осіб на допомогу по тимчасовій непрацездатності, по вагітності та пологах, оплату перших п'яти днів тимчасової непрацездатності, яку здійснюють за рахунок коштів роботодавця, а також для перевірки обґрунтованості видачі та продовження листків непрацездатності.

Інформацію з цього реєстру, що містить відомості про реєстраційний номер облікової картки платника податків, період і причину непрацездатності, надають тільки:

- особі, якої зазначені відомості стосуються;

- страхувальнику - за період перебування особи у трудових відносинах із ним відповідно через електронні кабінети застрахованої особи та страхувальника на порталі послуг;

- особі, яка засвідчила тимчасову непрацездатність,- через електронну систему охорони здоров'я.

Як бухгалтеру встигнути за щоденним потоком інформації? Зарплата й кадри, податки, бухоблік - ексклюзивну аналітику щодо цих питань ви отримаєте у LIGA360. Замовляйте тестовий доступ прямо сьогодні.

Читайте також:

- "Розмір лікарняних зменшать та перекладуть тягар їх виплати на роботодавців";

- "МОЗ озвучив дату запуску електронних лікарняних та відповідних перевірок Фонду соцстраху".

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.


Увійдіть, щоб залишити коментар