Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Як заповнюють додаток 4 ДФ податкового розрахунку при несвоєчасно виплаченій зарплаті – ДПС

13.04.2021, 16:15
2005
0

Особливості заповнення податкового розрахунку
Особливості заповнення податкового розрахунку

В ДПС пояснили, як заповнювати графи 4 та 5 додатка 4 ДФ до податкового розрахунку, якщо зарплату виплачують несвоєчасно (у наступному кварталі), а суму ПДФО перераховують до бюджету у визначений термін - упродовж 30-ти календарних днів, наступних за місяцем нарахування доходів.

В ситуації, коли оподатковуваний дохід нараховують, але не виплачують (не надають) платнику податку, то податок, який повинні утримати з такого нарахованого доходу, перераховують до бюджету у строки, встановлені для місячного податкового періоду (пп. 168.1.5 ПКУ).

Однак у разі нарахування доходу його показують у графі 3а додатка 4 ДФ обов'язково, незалежно від того, виплачені такі доходи чи ні.

Зарплату, яку виплачують у встановлені терміни в наступному місяці, відображають в додатку 4 ДФ за той період, у який входить попередній місяць, за який зарплату нарахували.

Наприклад, у додатку 4 ДФ за січень показують зарплату, нараховану у січні та виплачену в лютому, за лютий (нараховану у лютому та виплачену в березні), за березень (нараховану в березні та виплачену у квітні).

Аналогічно відображають ПДФО, який перераховують у встановлені терміни до бюджету у наступному місяці, у разі своєчасної виплати зарплати.

Якщо зарплата виплачують несвоєчасно (у наступному кварталі) то, незважаючи на те, що ПДФО перераховують до бюджету протягом 30-ти календарних днів, наступних за місяцем нарахування доходів, суму фактично перерахованого до бюджету податку показують у графі 4 "Сума перерахованого податку" та у графі 5 "Сума перерахованого військового збору" додатка 4 ДФ за наступний квартал.

Джерело: роз'яснення ДПС із категорії 103.25 розділу "Запитання - відповіді з Бази знань" ЗІР (zir.tax.gov.ua).

Спробуйте преміум-пакети LIGA360 для бухгалтерів безкоштовно. До 28 квітня є змога отримати 2-тижневий тестовий доступ до наших цифрових продуктів. Про умови акції до дня народження LIGA360 дізнавайтеся за посиланням.

Читайте також:

- "ДПС вимагає подавати "порожні" додатки до об'єднаної звітності з ПДФО та ЄСВ";

- "За відсутності найманих працівників Додаток 1 податкового розрахунку не подають - ДПС".

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.


Увійдіть, щоб залишити коментар