Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Чи проводять податківці позапланову перевірку при припиненні діяльності ФОПа – ДПС

Реклама

Головне управління ДПС у Тернопільській області резюмує, що використання контролюючим органом права на проведення документальних позапланових перевірок платників податків - фізичних осіб, у тому числі і у разі державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізособи - підприємця, має здійснюватися за наявності визначених ПКУ обставин.

Отже, при наявності визначених ПКУ обставин для проведення документальної позапланової перевірки фізособи - підприємця, у тому числі у разі державної реєстрації припинення підприємницької діяльності такої особи, податкової інформації, яка може свідчити про заниження або завищення суми його податкових зобов'язань, про порушення вимог законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, тощо, керівник (його заступник або уповноважена особа) контролюючого органу приймає рішення про проведення документальної позапланової перевірки платника податків - фізичної особи, яке оформлюється наказом.

Також згідно з абз. 2 пп. 65.10.4 ПКУ державна реєстрація (реєстрація) припинення підприємницької діяльності фізичної особи не припиняє її зобов'язань, що виникли під час провадження підприємницької діяльності, та не змінює строків, порядків виконання таких зобов'язань та застосування штрафних санкцій і нарахування пені за їх невиконання.

Якщо після внесення до Державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань запису про припинення підприємницької діяльності, фізична особа продовжує провадити таку діяльність, вважається, що вона розпочала таку діяльність без взяття її на облік як самозайнятої особи.

Хочете читати різні бухгалтерські видання та новини на єдиній платформі? Спробуйте систему LIGA360: Бухгалтер. Тут можна налаштувати персональну стрічку новин з улюблених видань та слідкувати за актуальними темами бухобліку. Замовляйте тестовий доступ за посиланням.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини