Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Запуск ринку землі з 1 липня — Кабмін затвердив порядок перевірки власників та покупців

Реклама

На засіданні Кабінету Міністрів 16 червня затверджено Порядок перевірки відповідності набувача або власника земельної ділянки с/г призначення вимогам відповідно до ст. 130 Земельного кодексу України. Про це інформує Мінагрополітики.

Порядок містить чітку послідовність дій нотаріуса щодо здійснення перевірки набувачів земельних ділянок сільськогосподарського призначення.

Така перевірка, зокрема, включатиме:

- встановлення особи набувача, кінцевого бенефіціарного власника юридичної особи;

- перевірку застосовування санкцій;

- перевірку віднесення набувача до переліку осіб, пов'язаних із провадженням терористичної діяльності;

- визначення загальної площі земельних ділянок сільгосппризначення, які є у власності набувача.

"За результатами проведеної перевірки набувача нотаріус складатиме протокол, в якому зазначатиметься інформація про відповідність або невідповідність вимогам Земельного кодексу України. Проведення перевірки здійснюватиметься з використанням, з-поміж іншого, відомостей Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, Державного земельного кадастру та Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань", - заявив перший заступник міністра юстиції Євген Горовець.

Перевірка відповідності власника земельної ділянки сільськогосподарського призначення вимогам, визначеним ст. 130 ЗКУ, буде проводитися органом, що здійснює державний контроль за використанням та охороною земель. У разі виявлення порушення відповідних вимог зазначеним органом будуть готуватися матеріали для подання позову до суду про конфіскацію відповідної земельної ділянки.

Бізнес захищає свою нерухомість з системою SMS-Маяк: онлайн-контроль змін статусу нерухомості та земельних ділянок. Не дайте рейдерам нажитися у період кризи! Поставте свої об'єкти нерухомості на моніторинг за допомогою сервісів SMS-маяк і SMS-маяк Земля. Завдяки їм можна оперативно дізнатися про зміни в реєстрі нерухомості (через SMS-повідомлення, електронним листом, або ж через повідомлення в кабінеті користувача). Спробуйте і поставте свою нерухомість на контроль.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини