Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Інспектори почнуть перевіряти умови проживання претендентів на пільги і субсидії та їхніх одержувачів

Реклама

Мінсоцполітики виклало для громадського обговорення проект Порядку здійснення державного контролю за дотриманням вимог законодавства під час надання соціальної підтримки та за дотриманням прав дітей. Його має затвердити уряд.

Зокрема, проектом пропонується визначити два види перевірок (планові та позапланові) суб'єктів, які відповідають за призначення і виплату соціальної підтримки. На перевірки вдома слід очікувати й отримувачам цієї підтримки, тобто громадянам, що отримують допомогу або лише подали документи.

Так, згідно із п.18 проекту Порядку, для перевірки повноти та достовірності поданих отримувачами соціальної підтримки відомостей, які впливають на встановлення права на отримання соціальної підтримки та визначення її розміру, уповноважена особа (за потреби разом із представником територіальної громади) може відвідувати отримувачів соціальної підтримки за місцем проживання, дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, які перебувають на обліку в службі у справах дітей, за місцем їх проживання, навчання і роботи (з метою визначення достовірності фактів порушень їхніх прав). Також контролери зможуть отримувати письмові пояснення щодо причин порушень законодавства з питань надання соціальної підтримки та порушень прав дітей.

У разі перешкоджання отримувачами соціальної підтримки (членами їхніх родин/домогосподарств) відвідуванню уповноваженою особою їхнього місця проживання надання соціальної підтримки призупиняється.

Здійснення відповідного контролю закріплять за Національною соціальною сервісною службою та її територіальними органами.

Згідно з проектом до соціальної підтрики належать державні допомоги, пільги, житлові субсидії та інші виплати, що проводяться за рахунок коштів державного бюджету, надання соціальних послуг.

Маєте питання щодо розрахунку лікарняних та винагород? Відповіді знайдете в системі LIGA360:Бухгалтер. Тут об'єднані ключові професійні видання "БУХГАЛТЕР&ЗАКОН" та "Інтербух". Більше про переваги дізнайтеся за посиланням.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини