На думку податківців, - при здійсненні операцій із ТМЦ у зв'язку з псуванням - якщо під час їх придбання суми податку були включені до складу податкового кредиту платник податку повинен врахувати норми п. 198.5 ПКУ та не пізніше останнього дня звітного (податкового) періоду, в якому відбувається таке списання, нарахувати податкові зобов'язання за основною ставкою виходячи з бази оподаткування, визначеної відповідно до п. 189.1 ПКУ, та скласти не пізніше останнього дня звітного (податкового) періоду і зареєструвати в ЄРПН в терміни, встановлені ПКУ для такої реєстрації, зведену податкову накладну, оскільки такі активи не використовуються у господарській діяльності такого платника податку.
База оподаткування при списанні таких активів визначається відповідно до п. 189.1 ПКУ виходячи з вартості їх придбання.
Необхідність нарахування податкових зобов'язань відсутня лише щодо активів, які списують відповідно до п. 189.9 ПКУ .
Якщо ТМЦ, які списуються у зв'язку із зіпсуванням, було придбано після 1 липня 2015 року без ПДВ, тобто податковий кредит за операціями з їх придбання не був сформований, то податкові зобов'язання згідно з пп. "г" п. 198.5 ПКУ не нараховуються.
Також про це читайте в матеріалі «Списання ТМЦ: чи нараховувати податкові зобов'язання з ПДВ» сучасного медіа для бухгалтерів «Інтербух».
Маєте питання щодо бухгалтерського обліку? З ним допоможе комплекс інформаційно-аналітичних продуктів LIGA360:Бухгалтер. Тут зібрані усі щоденні ситуації для бухгалтера, а також є консультації особистого експерта. Замовляйте тестовий доступ прямо зараз.
Джерело: роз'яснення ДПС у Дніпропетровській області
Купуйте LIGA360 у серпні - отримуте місяць користування преміум-пакетами для двох ваших колег. На вибір надаються професійні рішення для юристів, бухгалтерів, HR, піарників, служби безпеки. Подробиці акції за посиланням.