Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Як відбувається оподаткування операцій по забезпеченню працівників житлом – ДПС

2 вересня 2021, 16:30
510
0
Реклама

Придбання житла та надання його у користування працівнику слід розглядати як безоплатне постачання.

Безоплатна передача є об'єктом оподаткування ПДВ - нагадують податківці.

При її здійсненні база оподаткування визначається за загальними правилами та складаються дві податкові накладні: одна - виходячи з фактичної ціни постачання (яка в даному випадку дорівнює нулю), друга - виходячи з перевищення звичайної ціни продукції над фактичною ціною її постачання.

Якщо придбання житла (квартир) буде здійснюватися у суб'єкта господарювання (постачальника-платника ПДВ), який самостійно будує таке житло (квартири), то при придбанні такого житла виникнуть підстави для формування сум податкового кредиту з ПДВ згідно з податковою накладною, складеною та зареєстрованою в ЄРПН суб'єктом господарювання (постачальником-платником ПДВ), незалежно від цілей для яких придбавається житло (квартири).

Якщо придбання житла (квартир) буде здійснюватися у суб'єкта господарювання (постачальника), який самостійно не будує таке житло (квартири), а залучає для будівництва підрядну організацію, яка буде надавати йому послуги із спорудження житла (квартир), то при придбанні такого житла підстави для формування податкового кредиту будуть відсутні, оскільки операція суб'єкта господарювання (постачальника) з постачання житла (квартир) Товариству підлягатиме звільненню від оподаткування ПДВ (незалежно від цілей для яких придбавається житло (квартири)) і, відповідно, сума податкових зобов'язань з ПДВ за такою операцією не нараховуватиметься.

Якщо сума витрат, понесених у зв'язку із придбанням товарів (житла, квартир) та постачанням послуг із користування на безоплатній основі житлом (квартирами) своїм працівникам, включатиметься до складу вартості товарів/послуг, які виготовляються/виробляються Товариством, операції з постачання яких є об'єктом оподаткування ПДВ та пов'язані з отриманням Товариством доходів, то такі товари/послуги вважатимуться такими, що призначені для використання/використані у господарській діяльності Товариства. У такому випадку постачання Товариством послуг із користування на безоплатній основі житлом (квартирами) своїм працівникам для цілей оподаткування ПДВ не буде окремою операцією з постачання послуг, а розглядатиметься як складова частина операцій Товариства з постачання товарів/послуг, які оподатковуються податком у загальновстановленому порядку з нарахуванням податкових зобов'язань з ПДВ за ставкою 20 відсотків, та, відповідно, обов'язку щодо додаткового нарахування податкових зобов'язань з ПДВ, у тому числі і за правилами, встановленими п. 198.5 ПКУ, у Товариства не виникатиме.

Якщо сума цих витрат не включатиметься до складу оподатковуваної вартості товарів/послуг, які виготовляються/виробляються Товариством, то у такому випадку постачання послуг із користування на безоплатній основі житлом (квартирами) своїм працівникам розцінюватиметься для цілей оподаткування ПДВ як операція з постачання послуг та буде окремим об'єктом оподаткування ПДВ і оподатковуватиметься податком у загальновстановленому порядку з нарахуванням податкових зобов'язань з ПДВ за ставкою 20%.

При цьому у такому випадку обов'язку щодо нарахування податкових зобов'язань з ПДВ за правилами п. 198.5 ПКУ не виникатиме.

Також контролери зауважують, нерухоме майно (квартири), що обліковується у складі невиробничих основних засобів підприємства (не призначене для використання в господарській діяльності платника податку та передається підприємством у користування працівникам - фізичним особам), не підлягає амортизації у податковому обліку.

При цьому, платник податку при визначенні об'єкта оподаткування податком на прибуток збільшує фінансовий результат до оподаткування звітного періоду на суму нарахованої амортизації невиробничих основних засобів у бухгалтерському обліку у такому звітному періоді.

Також читайте матеріал «Забезпечуємо працівника житлом: чи будуть ПДФО та ЄСВ» сучасного медіа для бухгалтерів «Інтербух».

Де бухгалтеру знаходити відповіді на робочі питання? У системі LIGA360: Бухгалтер зібрано 1,4 тисячі алгоритмів дій та інструкцій. Придбайте систему прямо зараз та завжди майте роз'яснення експертів під рукою.

Джерело: ІПК ДПС від 10.06.2021 р. № 2375/ІПК/99-00-21-03-02-06

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини