Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Одне фермерське господарство може отримати до 5 млн грн компенсації за рік

Реклама

В Україні працює державна програма компенсації кредитів фермерам. Одне фермерське господарство може отримати до 5 млн грн компенсації за рік. Про це розповів заступник міністра аграрної політики та продовольства Тарас Висоцький.

«Дійсно, функціонує державна програма підтримки, насамперед дрібних і середніх фермерів. Тому що підтримка не може бути понад 5 млн грн на рік. Це на підприємства до 2-3 тис. га. Кредити можна брати й на операційні цілі, на виробничі витрати, й на інвестиції», - зазначив він. Головний критерій - одержувачі кредитів повинні мати статус сільгоспвиробників, тобто дійсно бути фермерами.

«Також держава компенсує півтори облікові ставки НБУ. Тобто, враховуючи останню облікову ставку, це буде 11-12%. А фермер, сільгоспвиробник оплатить не більше ніж 5%, які залишаються. Це головна мета. Якщо ви фермер, ви отримуєте підтримку не більше ніж 5 млн грн, і для вас має бути кінцева вартість близько 5% у гривні», - додав Висоцький.

Пріоритет держави - підтримка садівництва та тваринництва, проте допомогу можуть отримати й інші фермери. Для цього їм потрібно звернутися до банку і заповнити відповідну форму.

«Щоб зробити сервіс зручним, ми цю програму реалізуємо через банки. Тобто фермеру треба просто звернутися до найближчого відділення банку, в якому він обслуговується. Там стандартна форма, в більшості випадків в банку допоможуть її заповнити, підписати, і потім банки подають реєстр у міністерство. Ми виплачуємо компенсацію і гроші безпосередньо приходять на рахунок фермера. Тому це зроблено максимально зручно», - зазначив заступник міністра. Зараз у програмі беруть участь 37 українських банків.

Інформацію про податки зручно отримувати в LIGA360:Бухгалтер. Тут є актуальна база податкових знань з офіційними роз'ясненнями ДПС і профільна аналітика з бухгалтерського обліку. Дізнайтесь про всі інструменти LIGA360:Бухгалтер за посиланням.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини