Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Як обчислити середню заробітну плату для виплати компенсації за невикористану відпустку – Мінекономіки

Реклама

Мінекономіки листом від 31.08.2021 р. № 4711-06/43398-07 розглянуло питання щодо обчислення середньої заробітної плати для виплати компенсації за невикористану відпустку. Нарахування компенсації за невикористану відпустку проводиться згідно з положеннями Порядку обчислення середньої заробітної плати, виходячи з виплат за дванадцять календарних місяців, що передують місяцю виплати компенсації за невикористані відпустки (пункт 2 Порядку).

Маєте питання щодо розрахунку лікарняних, відпускних та винагород? Відповіді знайдете в системі LIGA360:Бухгалтер. Тут об'єднані ключові професійні видання «БУХГАЛТЕР&ЗАКОН» та «Інтербух». Більше про переваги дізнайтеся за посиланням.

Працівникові, який пропрацював на підприємстві, в установі, організації чи у фізособи - підприємця або фізичної особи, які у межах трудових відносин використовують працю найманих працівників, менше року, середня заробітна плата обчислюється виходячи з виплат за фактичний час роботи, тобто з першого числа місяця після оформлення на роботу до першого числа місяця, в якому надається відпустка або виплачується компенсація за невикористану відпустку. Якщо працівника прийнято на роботу не з першого числа місяця, проте дата прийняття на роботу є першим робочим днем місяця, то цей місяць враховується до розрахункового періоду як повний місяць.

Якщо у працівника відсутній розрахунковий період, то середня заробітна плата обчислюється відповідно до абзаців третього - п'ятого пункту 4 Порядку. Згідно з абзацом третім пункту 4 Порядку, якщо в розрахунковому періоді у працівника не було заробітної плати, розрахунки проводяться з установлених йому в трудовому договорі тарифної ставки, посадового (місячного) окладу.

Якщо працівник працює на умовах неповного робочого часу, то обчислення середньої заробітної плати виходячи з розміру посадового окладу проводиться з урахуванням умов укладеного трудового договору.

Як не помилитися у питаннях працевлаштування? З системою LIGA360:HR-Менеджер всі відповіді для роботи кадровика та менеджера з персоналу знайдуться в два кліки. Персональна стрічка новин, експертні відповіді та трудове законодавство - уже чекають на Вас на унікальній єдиній платформі.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини