Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

ДПС перегляне критерії ризиковості платників податків

Реклама

ДПС в черговий раз доопрацювала проект наказу Мінфіну "Про затвердження змін до Порядку формування плану-графіка проведення документальних планових перевірок платників податків".

Податківці пояснюють - документ розроблений аби забезпечити належне функціонування міжрегіональних управлінь ДПС по роботі з великими платниками податків при формуванні плану-графіка документальних планових перевірок платників податків та удосконалити критерії ризиковості від провадження госпдіяльності платників податків.

Зокрема, за результатами моніторингу спрацювання наявних критеріїв відбору платників податків - юридичних осіб Робоча група прийняла рішення щодо перенесення критерію "декларування експортних та/або імпортних операцій без фактичного здійснення таких операцій" з високого ступеня до критеріїв ризику середнього ступеня.

З переліку критеріїв ризику середнього ступеня для платників податків - юридичних осіб виключать критерій "наявність негативних рішень комісії ДПС у системі автоматизованого моніторингу відповідності податкових накладних критеріям оцінки ступеня ризику, достатніх для зупинення реєстрації податкових накладних протягом трьох звітних періодів".

Для однозначного тлумачення та звуження кола для відбору платників податків до перевірок уточнять критерій ризику середнього ступеня для платників податків - юридичних осіб, зокрема слова "невідповідність даних звітності реєстратора розрахункових операцій та обсягів постачання, зазначених у деклараціях з податку на додану вартість", замінять словами "наявність розбіжностей між задекларованою сумою обсягів постачання у деклараціях з податку на додану вартість та сумою розрахункових операцій, проведених із застосуванням РРО та/або програмних реєстраторів РРО, в обсязі, що перевищує 30%".

Також критерії відбору платників податків - юридичних осіб середнього ступеня ризику доповнять новим критерієм "сплата податку на прибуток за відповідний рік в обсязі менше 1,5% від обсягу відшкодованого податку на додану вартість у розмірі понад 10 млн грн упродовж календарного року".

Для удосконалення системи ризикоорієнтованого податкового контролю уточнять та доповнять новими критеріями відбору платників податків - фізичних осіб.

Зокрема, з'явиться новий критерій ризику високого ступеня - "обсяг придбання, без ПДВ, відображений у податкових деклараціях з податку на додану вартість, становить 75 або більше відсотків обсягу постачання, без ПДВ, відображеного у податкових деклараціях з ПДВ" .

Також додадуть новий критерій ризику високого ступеня - "включення до складу витрат у податковій декларації про майновий стан і доходи сум амортизаційних відрахувань за відсутності відомостей щодо наявності власних об'єктів оподаткування", оскільки неподання платником відомостей про об'єкти оподаткування і об'єкти, пов'язані з оподаткуванням, та одночасне декларування амортизаційних відрахувань з їхньої вартості може бути ймовірним ризиком оптимізації податкових зобов'язань.

Уточнять критерій ризику середнього ступеня, зокрема, його викладуть в такій редакції: "кількість найманих працівників менша за кількість зареєстрованих реєстраторів розрахункових операцій (окремо на господарську одиницю) або інших об'єктів оподаткування", в якому інформація щодо транспортних засобів замінюється на інформацію щодо інших об'єктів оподаткування, РРО реєструється відповідно до об'єктів оподаткування платників податків, тому необхідно для уточнення критерію враховувати штатну чисельність працівників таких об'єктів оподаткування.

Доповнять новий критерій ризику середнього ступеня - "декларування доходу понад 220 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 01 січня податкового (звітного) року, за відсутності зареєстрованого РРО та/або програмного РРО та відомостей щодо відкритих банківських рахунків".

Перевіряйте постачальників, клієнтів, контрагентів, дізнавайтесь код ЄДРПОУ, адресу реєстрації, статус платника ПДВ з системою Liga360: Бухгалтер. Більше переваг дізнайтеся за посиланням.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини