Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Чи оплатять лікарняний лист за період відсторонення від роботи – позиції ФСС та Мінсоцполітики

Реклама

Виконавча дирекція Фонду соціального страхування України у листі від 16.12.2021 р. № 2931-11-1 дала пояснення щодо надання матеріального забезпечення застрахованим особам за період відсторонення від роботи через відмову або ухилення від обов'язкового профілактичного щеплення проти гострої респіраторної хвороби COVID-19.

Так, згідно з Законом № 1105 право на матеріальне забезпечення та соціальні послуги за страхуванням у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності виникає з настанням страхового випадку в період роботи (включаючи час випробування та день звільнення), зайняття підприємницькою та іншою діяльністю, якщо інше не передбачено законом.

На думку ФСС у випадку відсторонення особи від виконання посадових обов'язків з припиненням виплати зарплати відповідно до норм чинного законодавства, яка не дотримується вимог щодо обов'язкової вакцинації проти COVID-19, факт втрати заробітної плати у разі хвороби або травми в такий період відсутній. Тому відстороненій особі, яка не дотримується вимог щодо обов'язкової вакцинації проти COVID-19, допомога по тимчасовій непрацездатності на підставі виданого листка непрацездатності не надається за дні тимчасової непрацездатності, що збігаються з днями відсторонення від виконання обов'язків.

Своєю чергою, Мінсоцполітики у листі № 6748/0/290-21/45 від 09.12.2021 р. теж торкнулося питання виплати допомоги по тимчасовій непрацездатності за період відсторонення працівника від роботи. На думку міністерства, у разі настання тимчасової непрацездатності у період фактичного відсторонення від роботи з припиненням виплати заробітної плати працівника, допомога по тимчасовій непрацездатності не фінансується, оскільки у зазначеному періоді відсутній факт втрати заробітку. Водночас, уточнює Мінсоцполітики, у разі якщо у застрахованої особи тимчасова непрацездатність настала до початку відсторонення, то оплата тимчасової непрацездатності має здійснюватися на загальних підставах.

Отримайте всі відповіді щодо бухгалтерського й кадрового обліку на ІТ-платформі LIGA360. Покрокові інструкції, експертні роз'яснення, свіжа аналітика. Подробиці за посиланням.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини