Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

МОЗ ініціюватиме перевірки Держаудитслужби кожної медустанови, яка не зможе платити зарплату у 13500 та 20000 грн

Реклама

Нова ринкова заробітна плата, яку позаминулого тижня встановив уряд, має бути нарахована в кожному закладі охорони здоров'я, без виключення. Про це заявив міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко.

Вже наступного тижня Національна служба здоров'я завершить контрактування медичних закладів на 2022 рік. Отже, кожна медустанова отримає дані про обсяги цьогорічного фінансування за програмою медичних гарантій. І як наслідок, матиме розуміння, який відсоток цих коштів буде направлено у фонд оплати праці.

Ті медичні заклади, які будуть неспроможні нарахувати заробітну плату у 13500 та 20000 гривень, отримають дофінансування за окремим механізмом. Однак, за словами міністра охорони здоров'я, ті лікарні, які штучно формуватимуть заборгованість, аби отримати додаткові кошти з бюджету, - нестимуть відповідальність. Зокрема, Міністерство охорони здоров'я ініціюватиме проведення Держаудитслужбою перевірки кожної медичної установи, яка у своїх звітах декларуватиме неспроможність виплатити нову базову заробітну плату. Перевірки стосуватимуться й тих лікарень, які мають значні залишки коштів на своїх рахунках, але при цьому не спрямовують їх на фінансове забезпечення медичних працівників.

Як відомо, 12 січня Кабінет Міністрів ухвалив постанову щодо деяких питань оплати праці медичних працівників закладів охорони здоров'я. Документ передбачає підвищення базового рівня заробітної плати на рівні не менше 20 000 гривень для лікарів та не менше 13 500 гривень для медичних сестер.

Отримайте всі відповіді щодо бухгалтерського й кадрового обліку на ІТ-платформі LIGA360. Покрокові інструкції, експертні роз'яснення, свіжа аналітика. Подробиці за посиланням.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини