Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Чи можна надавати неоплачувані відпустки на час війни працівникам на територіях, де не ведуться бойові дії

Реклама

Як ми вже зазначали, Закон № 2136-IX встановлює нові правила організації трудових відносин в умовах воєнного стану усіх підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, виду діяльності і галузевої належності, а також осіб, які працюють за трудовим договором з фізособами.

При цьому ч. 3 ст. 12 Закону № 2136-IX дозволяє надавати на прохання працівника на період воєнного стану відпустку без збереження заробітної плати без урахування обмеження щодо максимальної тривалості такої відпустки.

З цього приводу НАДС роз'яснило, чи можна надавати такі відпустки на всій території України чи це стосується лише областей, в яких ведуться активні бойові дії.

Зазначені положення Закону № 2136-IX не містять будь-яких територіальних обмежень чи умов щодо надання відпустки без збереження заробітної плати протягом періоду дії воєнного стану, тому, на думку НАДС, така відпустка може надаватись державним службовцям незалежно від місцезнаходження державного органу, в якому вони працюють.

Аналогічний підхід діятиме і щодо надання неоплачуваних відпусток іншими роботодавцями - підприємствами, організаціями та ФОПами.

Нагадаємо, що вказана відпустка без збереження заробітної плати надається за погодженням між працівником та роботодавцем та лише з ініціативи працівника.

Читайте також:

Підтримуємо український бізнес у воєнний час! LIGA360 продовжує надавати корисну інформацію та аналітику. Діють спеціальні умови. Деталі за посиланням.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини