Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Чи оплачується лікарняний під час простою у період воєнного стану — Держпраці

Реклама

Федерація профспілок України роз'яснила, чи оплачувати листок непрацездатності працівника під час простою на підприємстві.

Нагадаємо, що відповідно до ст. 22 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування» допомога по тимчасовій непрацездатності надається застрахованій особі у формі матеріального забезпечення, яке повністю або частково компенсує втрату заробітної плати (доходу), у разі настання в неї одного з таких страхових випадків, зокрема, тимчасової непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов'язаної з нещасним випадком на виробництві, а також тимчасової непрацездатності на період реабілітації внаслідок захворювання або травми, не пов'язаної з нещасним випадком на виробництві.

Час простою не з вини працівника, оплачується з розрахунку не нижче від 2/3 тарифної ставки встановленого працівникові розряду (окладу). Тож якщо під час простою підприємства не з вини працівника застрахована особа отримує зарплату у розмірі не нижче від 2/3 тарифної ставки, то право на отримання допомоги по тимчасовій непрацездатності у разі настання страхового випадку зберігається. При цьому підставою для призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності є виданий у встановленому порядку листок непрацездатності.

Дізнавайтеся першими про зміни законодавства під час воєнного стану. Усі нововведення, аналітика й консультації доступні в LIGA360. Замовляй сьогодні на вигідних умовах.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини